Be to, gaisras kilo 23 ūkinės paskirties pastatuose bei 10 transporto priemonių. Net 144 atvejais gaisro priežastimi buvo neatsargus žmonių elgesys. Be to, 10 gaisrų kilo dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo taisyklių pažeidimų, 13 - dėl gedimų elektros instaliacijos sistemose. Pažymėtina, kad tiriant kilusių gaisrų priežastis, net 11 kartų yra konstatuota žmonių tyčinė veika, 8 gaisrai kilo dėl vaikų išdykavimo su ugnimi.
Be to, šiemet Trakų ugniagesiai 6 kartus vyko į gelbėjimo darbus transporto avarijų metu, 4 kartus teko vykdyti cheminių avarijų likvidavimo darbus bei po 3 kartus atlikti darbus vandenyje bei sprogmenų nukenksminimo metu.
Ugniagesiai pataria
Kad būtų išvengta žmonių žūčių ir ugniagesiai galėtų laiku atskubėti į pagalbą, užtikrinkite gaisrinių automobilių privažiavimą prie pastatų, vandens telkinių, hidrantų, neužstatykite jų transporto priemonėmis, o atokiose kaimo vietovėse išeikite jų pasitikti.
O taip pat nepamirškime elementarių taisyklių šildant savo namus.
1. Prieš intensyvų kūrenimą būtina gerai sutvarkyti bei išvalyti dūmtraukius, apžiūrėkite ar nėra plyšių kaminų ar židinių sienelėse, jei yra būtinai sutvarkykite.
2. Negalima malkų bei kitų degių medžiagų džiovinti bei laikyti ant krosnių arba arti jų, palikti atvirų pakuros durelių.
3. Kai kūrenasi krosnis ar dega dujinė viryklė, neišeikite iš namų, nepatikėkite jų priežiūros mažamečiams vaikams.
4. Atminkite, kad pavojinga į elektros tinklą iškart įjungti kelis elektros prietaisus, nes perkraunama elektros instaliacija, kaista laidai, gali įvykti trumpas jungimasis, dėl ko dažnai ir kyla gaisrai.
Andžej Romeiko, Trakų priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas{jcomments on}