- Galvė - https://www.galve.lt -

Pergudravo kurmius

Nakties metu „medžiodami“ jie išrausia žemę ir žaliame vejos plote palieka neišvaizdžius žemės kauburėlius.  Šiemet kurmiai pamėgo ardyti žaliąją veją prie Trakų neįgaliųjų užimtumo centro ( TNUC).
Prisiminęs senolių patirtį, buvęs centro darbinio užimtumo specialistas Henrikas Rudalevičius su centro lankytojais prigamino meniškų pusės metro aukščio vėjo malūnėlių ir juos įbedė tiesiog į kurmių išraustus kauburėlius, jų urvus. Kad ir tylią naktį besisukdami vėjo malūnėliai nuo mažiausio vėjelio dvelksmo sukelia triukšmą ir taip atbaido šiuos graužikus.
Henrikas Rudalevičius – tautodailininkas, muzikantas. Ir sulaukęs garbaus amžiaus neužmiršta šio Trakų neįgaliųjų užimtumo centro ir visuomeniniais pagrindais atvyksta talkinti centro lankytojams, domisi kaip vyksta, ar tęsiama jo inicijuotų dirbinių gamyba. Dabartiniams specialistams pasiūlo naujų minčių, pataria. Išradingas meistras moka šiltai, nuoširdžiai ir supratingai bendrauti su negalios ištiktais žmonėmis. Gaminti žaismingus malūnėlius kurmiams atbaidyti – taip pat H.Rudalevičiaus mintis.
Šie žaismingi malūnėliai buvo pardavinėjami tiek Trakų krašte, tiek sostinėje vykusiose tautodailininkų mugėse. Trakų neįgaliųjų užimtumo centro direktorė Asta Kandratavičienė džiaugiasi, kad prireikus centrui gintis nuo kurmių, malūnėliai ne tik pagelbėjo atsikratyti šių naktinių „savivaliautojų“, bet ir centro prieigų esantiems žaliesiems plotams suteikė žaismingumo.

Vytautas Žemaitis{jcomments on}