„Niekada anksčiau nebuvau dalyvavusi jokiame panašiame projekte“, - sako 23 metų Sabina Lazarevičiūtė, gyvenanti Vievyje. - Todėl smalsumas bei organizatorių paskatinimas privertė mane išlipti iš savo komforto zonos ir patirti geriausią nuotykį savo gyvenime.
„Nuostabu, ką tarptautinius jaunimo mainų projektus organizuojanti VšĮ „Inovatyvi karta“ kuria. Per 10 dienų įgavau neįkanojamos patirties: išmokau dirbti komandoje, pamačiau nuostabų miestą Tbilisį, susipažinau su šalies kultūrinėmis vertybėmis, papročiais ir įsimylėjau visus projekte sutiktus žmones iš šešių skirtingų šalių.
Tą dieną, kai išvykome į Gruziją, mano širdis daužėsi kaip pašėlus. Mintis, kad reikės 10 dienų gyventi ir leisti laiką su visiškai nepažįstamais kitataučiais, mane gąsdino. Aš nepasitikėjau savimi, nes maniau, jog mano anglų kalba nepakankamai gera ir nesusidorosiu su man paskirtomis užduotimis. Tačiau jau po kelių dienų viskas apsivertė aukštyn kojomis.
Pagrindinė projekto tema buvo skirta suprasti ir ieškoti būdų mažinti diskriminaciją. Lig tol, niekada nepagalvojau, kokia didelė problema tai iš tikrųjų yra. Kiekvienas dalyvis dalinosi savo patirtimi, ir tai yra tik maža dalis viso pasaulio, tik lašas jūroje. Mažiau ar daugiau kiekvienas gali būti arba yra diskriminuojamas. Kasdieniai seminarai bei paskaitos apie skirtingas šalis, jų įpročius, pomėgius ir kultūrą parodė, kokie mes esame skirtingi, kaip daugelį dalykų darome ir suprantame skirtingai. Ir tai įtakoja aplinka, kurioje gyvename, religija ir kt. Tačiau šio projekto tikslas buvo parodyti, kokie mes iš tiesų esame panašūs, kas mus vienija. Mes kartu kūrėme vaidinimus, dainas, žaidėme įdomius žaidimus, o didžiausią įspūdį paliko du žygiai, naktinis ir dieninis, po nuostabius Gruzijos kalnus. Mes, 32 skirtingi žmonės, dirbome kaip viena komanda vardan bendro tikslo. Ugdėme kantrybę, ištvermę, o kas nuostabiausia, tai supratome, kiek daug galima išmokti iš kitų žmonių, svarbiausia sulaužyti savo nuostatas ir pamiršti stereotipus, „nuklijuoti etiketes“ nuo aplinkinių, kuriems visiškai be priežasčių jas buvai „užklijavęs“.
Dalyvaudama šiame projekte supratau, kad ir kokia aš būčiau, kad ir kokie būtų kiti, visi mes esame lygūs. Išmokau dirbti ne tik su savimi, bet ir su kitais. Išmokau kovoti ir perlipti savo baimes. Manau, kad kiekvienas bent kartą gyvenime turi sudalyvauti tokiame projekte, nes tai, ką patirsit, nesugebėsit paaiškinti žodžiais dar ilgą laiką ir sutiktus žmones norėsite vadinti savo draugais.
Projektas „Say Hi(King)“ vyko š.m. rugsėjo 26d. – spalio 5d. Gruzijoje, Tbilisyje. Projektą organizavo VŠĮ „Inovatyvi karta“ kartu su partneriu iš Gruzijos „Youth for the world“ bei subūrė 32 motyvuotus, drąsius ir įdomius dalyvius iš Ukrainos, Lenkijos, Gruzijos, Armėnijos, Vengrijos bei Lietuvos. Projektas finansuotas Erasmus+ programos.
Sabina Lazarevičiūtė Nuotraukos VšĮ „Inovatyvi karta“