- Galvė - https://www.galve.lt -

Projektas „Judėjimas sveikatos labui“ Rūdiškių gim

Šiuo projektu siekiama skatinti mokinius aktyviau sportuoti, ieškoti patrauklių ir tinkamiausių sporto formų, sukurti saugią ir šiuolaikišką aplinką sportui, judėjimui, ugdyti rungtyniavimo ir bendravimo kultūrą.
Projekto iniciatorės – gimnazijos direktorė J. Martyncevienė ir kūno kultūros mokytoja metodininkė Dž. Slavinskienė – apibrėždamos projekto viziją akcentavo pagrindinę idėją – būtent sistemingą, nuolatiniu bendravimu pagrįstą veiklą, įtraukiant mokinius į visus sportinės veiklos organizavimo etapus nuo nuomonių generavimo iki sportinių varžybų formų derinimo.
Ši projekto idėja pasirodė patraukli ne tik Trakų r. mokykloms, bet ir Kūno kultūros ir sporto rėmimo fondui, finansavusiam šio projekto įgyvendinimą. Už gautas lėšas atnaujinta gimnazijos sporto aikštynų įranga, įsigyta sportinės aprangos ir inventoriaus. Ypač praturtintas gimnastikos sektorius, nupirkta šiai sporto rūšiai reikalingų priemonių.
Iš viso projekte dalyvavo apie 500 dalyvių.
Praėjusių mokslo metų pabaigoje Rūdiškių gimnazijoje vyko Trakų r. mokyklų sporto varžybos „Judėjimas sveikatos labui“, kuriose, be Rūdiškių jaunimo, dalyvavo Lentvario M. Šimelionio gimnazijos ir Paluknio „Medeinos“ vidurinės mokyklos mokiniai ir jų kūno kultūros mokytojai L. Sinkevičienė ir A. Kazlauskas. Varžybų koordinatorė mokytoja Dž. Slavinskienė jau tada pasidžiaugė, kad renginyje vyravo draugiška ir azartiška atmosfera, kai ne tiek svarbu buvo laimėti, kiek dalyvauti, judėti ir būti drauge. K. Ustilo, IIIb klasės gimnazistė, prisimena: „Tądien mūsų gimnazijoje vyko kažkas nauja ir įdomaus. Nors svečiai nemokėjo žaisti Lapto, lipti vamzdžiu, tai nesutrukdė smagiai rungtyniauti. Į menkas kliūtis (lietų, suplyšusį maišą, kita) niekas nekreipė dėmesio, nes visi elgėsi draugiškai, netrūko azarto. Daugiau tokių renginių!“
Ir jų buvo. Įgyvendinant projekto etapus, vasarą Rūdiškėse organizuota VŠĮ Vaikų ir jaunimo futbolo akademijos vasaros sporto stovykla. Stovyklautojai rengė bendras varžybas ir žaidynes.
Šių mokslo metų rugsėjo 24 dieną Rūdiškių gimnazijoje įvyko projekto „Judėjimas sveikatos labui“ baigiamasis renginys – Sporto šventė. Šventės organizatorė Dž. Slavinskienė akcentavo, kad rungtyniaujant ir žaidžiant nuosekliai buvo laikomasi   draugiškumo, aktyvumo ir kūrybiškumo principų, t. y. tų vertybių, kurios ir daro projektą „Judėjimas sveikatos labui“ patrauklų ir tęstiną. Tad  „Citius, Altius, Fortius!”

Loreta Masienė Lietuvių kalbos mokytoja metodininkė{jcomments on}