Liepos 24 d. už puikų mokymąsi ir gerus valstybinių brandos egzaminų rezultatus buvo apdovanotas 21 abiturientas. Padėkų įteikimo ceremonija vyko Trakų rajono savivaldybėje. Didžiausia 300 eurų suma už tris šimtukus skirta Trakų gimnazijos abiturientei Justinai Mečkovskai, o nuo jos mažai atsiliko Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos abiturientės – Alicija Krasavceva ir Jelena Lapteva, gavusios 198 eurų premijas. 198 eurų premija įteikta ir Rūdiškių gimnazijos abiturientei Odetai Aliukonytei.
Laikraščiui „Galvė“ pavyko pakalbinti dvi puikias merginas – Justiną ir Odetą.
Odeta, šiemet bent du valstybinius brandos egzaminus išlaikei tiesiog puikiai – iš dviejų egzaminų gavai po 99 balus iš maksimalių 100. Kokie tai buvo egzaminai ir kaip sekėsi laikyti kitus dalykus?
Šiuos įvertinimus gavau iš biologijos bei anglų kalbos egzaminų. Įdėjau nemažai darbo, todėl džiaugiuosi tokiu rezultatu. Biologijos egzaminas man buvo pats svarbiausias, kurio rezultatas ir nulėmė tai, kad įstojau ten, kur ir planavau.
Rūdiškių miestelyje gyvena vos keli tūkstančiai gyventojų, o tu paneigi visus stereotipus, kad ir provincijose galima siekti aukštų mokslo rezultatų. Kas prisidėjo prie tokios tavo mokslų sėkmės? Užsispyrimas, didelis darbas, mokyklos atmosfera?
Manau, kad negalima žmonių skirstyti pagal tai, kur jie gyvena ir mokosi. Tikiu, kad viskas priklauso nuo to, kiek turi motyvacijos ir užsispyrimo. Galbūt didelis miestas yra pranašesnis popamokinės veiklos atžvilgiu, tačiau pasiekimų – tikrai ne. Žinoma, viskas būtų komplikuota be kompetetingų specialistų – juk dažniausiai jie ir yra kelrodės žvaigždės, kurių pagalba sugebam įveikti iškilusius sunkumus, plėsti savo akiratį, tad ačiū jiems!
Lankantis Rūdiškėse susidaro įspūdis, kad jaunimo mėgstama vieta yra šio miesto traukinių stotis. Ko trūksta mažuose miesteliuose jaunimo tobulėjimui, o gal atvirkščiai – tokie miesteliai turi konkurencinį pranašumą prieš didmiesčių jaunimą?
Remdamasi savo patirtimi, galiu užtikrinti, kad vietos jaunimas dažnai leidžia laiką aktyviai: žaisdamas krepšinį mokyklos stadione, jei aplinkos sąlygos yra palankios, taip pat ir tinklinį. Puikiai praleisti laiką galima ir atnaujintoje bibliotekoje, kur vyksta įvairių knygų pristatymai, diskusijos su rašytojais, o tai ypač mėgsta mažieji miestelio gyventojai. Štai, dabar užplūdo puikūs prisiminimai, kai pertraukas, su muzika besidominčiais bendraklasiais, leisdavom mokyklos koridoriuose su gitaromis ir ukulėlėmis. Būdavo puiku bent trumpam atsiriboti nuo moksleiviškų rūpesčių ar artėjančių egzaminų, o kai praeinantis pro šalį žmogus nusišypsodavo, suprasdavom, kad muzika tikrai suvienija. Mes vieni kitus pažįstame, o tai ir yra pats didžiausias mažų miestelių privalumas, nes tuomet gali jaustis saugus, išgirstas ir tiesiog būti bendruomenės dalimi.
Sudie mokyklai ir labas universitetui! Kur ketini studijuoti ir kas lėmė tokį pasirinkimą?
Pasirinkau medicinos studijas, nes jau ilgą laiką apie tai svarsčiau, o tai ir buvo mano pagrindinis tikslas. Dabar esu įsitikinusi, jei žmogus tikrai kažko labai nori, stengiasi, nestokoja ryžto
– viskas yra įmanoma. Manau, kad šios studijos man padės pažinti save visomis prasmėmis bei ateityje padėti kitiems.
Įvardink nors vieną dalyką, kuris tau Trakų rajone labiausiai patinka. O gal norėtum kažką patobulinti ar pakeisti?
Man labiausiai patinka tai, kas yra neįkainojama – kraštovaizdis. Tai yra natūralus gamtos grožis, o visa kita priklauso nuo mūsų pačių. Mano kartos žmogus yra veržlus, turintis tvirtą nuomonę ir svarbiausia – kūrybingas, todėl jei stokoja vienokios ar kitokios veiklos, tuoj pat suburia bendraminčių komandą ir siekia tikslo. Manau, kad turim pakankamai, tačiau aš esu už tai, kad rajono jaunimas dar labiau komunikuotų, nes būtent diskusijų metu kyla naujos idėjos, kurios vėliau virsta realybe.
Justina, net trys egzaminai tau atnešė didelę sėkmę – surinkai po 100 balų! Papasakok, kokius egzaminus laikei.
100 balų įvertinimus gavau iš lietuvių kalbos ir literatūros, anglų ir rusų kalbų egzaminų. Su kitais dalykais buvo šiek tiek sunkiau... Turiu pripažinti, kad mokytis kalbų man sekasi daug geriau. Iš matematikos egzamino gavau 24, o iš istorijos – 54 balus.
Kokie buvo esminiai veiksniai, prisidėję prie tokios tavo mokslų sėkmės? Pačios užsispyrimas ir sunkus darbas, o gal kažkas daugiau? Ar pati tikėjaisi, kad gali taip sužibėti?
Tikrai nesitikėjau, jog gausiu tokius įvertinimus. Šimtuko tikėjausi tik iš anglų kalbos, todėl labai nustebau ir nudžiugau, kai pamačiau net tris. Manau, padėjo tai, kad viską mokiausi savu laiku. Nebuvo taip, kad prieš egzaminus reikėjo mokytis visko iš naujo, nes užteko tik pasikartoti. Mano nuomone, egzaminai yra sėkmės reikalas. Nežinosi, kokios temos tau pasitaikys, kokio sudėtingumo užduotys bus ir kaip tavo darbas atrodys vertintojui.
Metas atsisveikinti su mokykla ir žengti naują žingsnį – stoti į universitetą. Ar jau žinai, kur ketini studijuoti?
Studijuoti ketinu Vilniaus universitete leidybą ir reklamą. Mane ši kryptis sudomino labiausiai, nes joje siūlomos perspektyvos yra panašiausios į tai, ką norėčiau veikti baigusi studijas.
Kas Trakų rajone tau labiausiai patinka? Gal turi minčių ar idėjų kaip pagyvinti rajoną?
Labai džiaugiuosi, jog Trakų rajonas taip sparčiai vystosi ir atsiranda vis daugiau naujų įstaigų bei naujų pramogų. Manau, kad tai, ko trūko, jau yra tobulinama ir todėl neturiu kažkokių ypatingų pastabų.
Dėkojame Odetai ir Justinai už pokalbį ir linkime sėkmės!
„Galvės“ inf.
Odetos Aliukonytės,
Justinos Mečkovskos
asmeninių archyvų nuotr.