Lietuvos bibliotekininkų draugija, kaip ir kasmet, balandžio 23–29 dienomis šalies gyventojus kvietė į 18-ąją Nacionalinę Lietuvos bibliotekų savaitę. Jos tema kartoja Bibliotekų metų šūkį: „Kartu mes kuriame ateitį!“. Rūdiškių biblioteka neliko nuošalyje – organizavo renginius, parodas, gyventojus kvietė prisijungti prie bibliotekos bendruomenės.
Nacionalinę bibliotekų savaitę atidarėme ir Pasaulinę knygos ir autorių teisių dieną paminėjome su antrokais ir jų mokytojomis Filomena Grambiene bei Dainora Garbštiene. Bibliotekininkė papasakojo vaikams, kuo žymi šių metų balandžio 23-ioji. Tai ne tik pirmoji Nacionalinės bibliotekų savaitės diena, bet ir Pasaulinė knygos diena. Vaikai sužinojo, kodėl būtent šią dieną ji švenčiama ir kokia jos prasmė.
Vaikai pristatė ir padovanojo bibliotekai savo sukurtą ir išleistą knygelę „Tau, Raidele!“. Eilėraštukus (ketureilius) sukūrė ir rašytinėmis raidėmis užrašė 2017 m. Trakų r. Rūdiškių gimnazijos pirmokai. Kiekvienai raidelei yra sukurtas pačių pirmokėlių ketureilis. Mokytoja Filomena papasakojo, kaip kilo mintis parašyti ir išleisti knygelę, su kokiais sunkumais buvo susidurta. Knygos sukūrimas ilgas procesas, į kurį įėjo ir saldusis rytmetis „Išsirink mane“, ketureilių kūrimas ir pristatymas klasėje, jų rašymas rašytinėmis eilėmis, viršelio kūrimas, maketavimas bei rytmetis gimnazijos bendruomenei.
Po knygos pristatymo 15 minučių skyrėme skaitymo malonumui, o renginio pabaigoje vaikams buvo papasakota daug įdomybių apie knygas. Priėjome vieningos išvados, kad skaityti yra smagu ir gera, nes – keliaujame ten, kur nesame buvę, išgirstame tuos, kurių neturėjome galimybės sutikti. Tereikia atsiversti knygą!
Antrąją Nacionalinės bibliotekų savaitės dieną vyresniuosius moksleivius pakvietėme susitikti su jauna rašytoja kuriančia paaugliams – Egle Ramoškaite. Tai laisvai samdoma tekstų rašytoja, kūrybinio rašymo mokymų lektorė, tinklaraščio apie rašymą NeRašyk žmogus, knygos „Tarp Gyvenimo ir Vilties: tam, kuris supranta“ autorė.
Debiutinė dvidešimt devynerių metų autorės knyga „Tarp Gyvenimo ir Vilties: tam, kuris supranta“ skirta visiems, kurie domisi paauglių literatūra. Autorė prisipažino, kad į paauglių literatūros žanrą įklimpo būdama 11-12 metų amžiaus ir nuo to laiko nebegali iš jo išbristi. Mėgstamiausia jos knyga ligi šiol yra apie Harį Poterį. O ir pati Eglė veikiau primena paauglę, nei į trečią dešimtį greit įkopsiančią moterį.
Susirinkus gausiam moksleivių būriui rašytoja išdalino lapelius, kad kiekvienas jai užduotų po du klausimus. Susitikimas prabėgo atsakinėjant į juos. Moksleiviai sužinojo apie profesiją, kurios niekur nemokoma, bet iš kurios įmanoma pragyventi – kitty writer ,knygos išleidimo subtilybes, kūrybos procesą ir sunkumus išleidžiant knygą.
Susitikime rašytoja akcentavo, kad rašymas yra darbas ir to darbo kiekvienas norintis gali išmokti. Rašytoja linkėjo visiems nebijoti rašyti, nes rašymas išlaisvina!
Trečiąją bibliotekų savaitės dieną bibliotekoje karaliavo mažieji auklėtiniai iš Rūdiškių lopšelio-darželio „Pasaka“, vyko tradicinis mažųjų skaitovų konkursas „Po gimtinės stogu“. Kiekvieno iš dalyvių deklamuojamas eilėraštis nepaliko abejingų, vaikų nuoširdumas sujaudino komisijos narius, tad buvo labai sunku išrinkti geriausius.
Turėjome galimybę pasiklausyti eilėraščių apie mūsų gimtinę Lietuvą. Nuoširdi padėka auklėtojoms, paruošusioms vaikus konkursui. Eilėraštukų mokymasis – didelė nauda vaikui, nes tai lavina atmintį, susikaupimą, moko kirčiuoti žodžius bei taisyklingai tarti garsus.
Na, o mes dėkojame visiems, atvėrusiems bibliotekų duris per Nacionalinę bibliotekų savaitę ir kūrusiems ateitį kartu. Susitiksime kitais metais!
DANGUOLĖ PALIULIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos Rūdiškių filialas