Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Rūpinkimės gyvūnais!

Trakų viešojoje bibliotekoje lankėsi VšĮ „Lesė“ atstovė Diana Makarovaitė ir pravedė paskaitą apie gyvūnų (kačių ir šunų) priežiūrą ir jų gerovės kūrimą.
Pranešėja akcentavo, jog gyvūnai jaučia skausmą, gali kentėti, turi individualių poreikių. Pasakojo, kad nors yra daug gyvūnų globos organizacijų, tačiau esamų neužtenka, vis kuriasi naujos, apgailestavo, jog vis dar auga beglobių gyvūnų skaičius Lietuvoje. „Kiekvieną rytą su baime einu į darbą, galvoju, ar rasiu dėžę su paliktu augintiniu, ar ne“, – atviravo pranešėja.
Didelė Lietuvoje problema yra šunų, kačių nečipavimas bei gatvės gyvūnų nesterilizavimas. „Net 70 % šunų, kurie papuola į prieglaudą, yra nečipuoti. Jei šeimininkai čipuotų savo augintinius, jiems pasiklydus ar papuolus į prieglaudas, greitai juos atgautų, o dabar tokie gyvūnai tampa beglobiais ir papildo prieglaudose esančius narvus. Vieną augintinį šeimininkai netyčia atrado prieglaudoje praėjus 4-eriems metams“, – pasakojo D. Makarovaitė.
Kačių populiacijos reguliavimo programa PSP (Pagauk – Sterilizuok – Paleisk) būna vykdoma pavasarį. Iš anksto į sutartus kiemus atvyksta prieglaudos darbuotojai ir kartu su gyventojais gaudo laukines kates, jas sterilizuoja ir vėl paleidžia. Per vieną tokią akciją Trakuose buvo sterilizuota virš 1 200 kačių.
Visur yra geradarių, kurie rūpinasi gatvės gyvūnais: juos maitina, sukuria jiems guolius. Tačiau yra ir tokių, kurie juos vaiko, neretas ir koja paspiria. Šiandien, pasak pranešėjos, oficialiai galima įteisinti gatvės gyvūnų šėrimo vietas, kuriose šie likimo nuskriausti gyvūnėliai galėtų turėti savo namus. Tam reikia kreiptis į seniūną ir gauti oficialų leidimą. Gavę leidimus, tuos nelaimėlius prižiūrintys gyventojai gali tapti oficialiais šėrėjais. Gyvūnų globos organizacijos visuomet gali pasidalinti maistu su gyventojais,geranoriškai prižiūrinčiais gatvės augintinius.
Deja, gyvūnų gerovės įstatymai ne visada veikia. Nemokamas gyvūnų čipavimas ir sterilizavimas, kuris išspręstų iš esmės beglobių gyvūnų situaciją, vis dar yra siekiamybė, gyvūnų gerovės organizacijoms trūksta lėšų. Gaunasi užburtas ratas.
Gyvūnų globos organizacijų tikslas – tušti narvai prieglaudose. Tikėkimės, vieną dieną taip ir bus. Kiekvienas galime prisidėti prie šio tikslo jau šiandien – paaukodami lėšų gyvūnų globos organizacijoms, o galbūt suteikdami beglobiui gyvūnėliui naujus namus. Juk kiekviena būtybė žemėje trokšta meilės ir šilumos.
Ačiū VšĮ „Lesė“ gyvūnų globos organizacijos atstovei D. Makarovaitei už paskaitą ir už organizacijos atliekamą sunkų darbą, kuriant gyvūnų gerovę.

AKVILĖ NARBUTIENĖ,
Trakų viešosios bibliotekos vyr. bibliotekininkė