- Galvė - https://www.galve.lt -

Šaškių turnyras Alfonso Rimkaus atminimui

[1]

Bijūnuose beveik kiekvienas gyventojas moka žaisti šaškėmis. Visą tai – ilgamečio šaškių trenerio Alfonso Rimkaus nuopelnas. Tad pagerbti, anapilin prieš vienuoliką metų, iškeliavusio trenerio atminimą, susirinko jo mokiniai. O geriausias būdas pagerbti trenerį – šaškių turnyras. Šis turnyras tai Trakų rajono savivaldybės remiamas sporto projektas, kurį organizavo Bijūnų šaškių klubas „Bijūnėlis“, o į varžybas buvo pakviesti visi Alfonso Rimkaus mokiniai.
Užvirė įnirtingos kovos, juk turnyre prie lentų susitiko Lietuvos čempionai, daugkartiniai įvairių varžybų nugalėtojai ir prizininkai. Septynių partijų varžybose nugalėjo Lionginas Narbutas iš Aukštadvario, antrąją vietą laimėjo Darius Dobrovolskas, trečiąją – Darius Blaževičius. Abu šiuo metu gyvena Elektrėnuose.
Tarp moterų stipriausia buvo Lina Jančiauskienė gyvenanti Elektrėnų savivaldybėje, antra – Jurgita Dobrovolskaitė, trečia – Indrė Mateuss. Abi gyvena Bijūnuose.
Visi nugalėtojai ir prizininkai apdovanoti taurėmis ir medaliais, dovanomis, o visi dalyviai atminimo medaliukais. Tai jau tradiciniu tampantis trečią kartą organizuotas šaškių turnyras, leidžiantis šio sporto mėgėjams susirinkti, pažaisti, prisiminti praeitus metus, pabendrauti.
Kad bendravimas būtų smagesnis visi dalyviai pertraukų tarp partijų metu buvo vaišinami arbata, kava ir saldumynais. O pietums Bijūnų bendruomenės moteris paruošė labai skanų bulvių plokštainį. Tikiuosi, kad ši tradicija gyvuos dar ilgai ir kitais metais mes vėl susirinksime pagerbti trenerio Alfonso Rimkaus atminimą.

KĘSTUTIS BLAŽEVIČIUS,
Turnyro organizatorius ir vyr. teisėjas