Ar žinojote, kad kasmet nuo 1985 m. gruodžio 5 d. visas pasaulis švenčia Tarptautinę Savanorių dieną? Lietuvoje neatlygintina veikla užsiimantys savanoriai įsitikinę, kad paminėti šią dieną tiesiog būtina, todėl ragina visuomenę domėtis ir švęsti kartu.
„Savanorystės dienos šventimas visos Lietuvos mastu tapo gražia mūsų, partnerių ir Savanorystės ambasadorių tinklo tradicija, kuri tęsiasi jau 12 metus. Džiaugiamės, kad vis daugiau skirtingo amžiaus žmonių Lietuvoje ar už jos ribų išbando šią gyvenimus keičiančią veiklą“, – teigia ESTA SALTES vadovė Akvilė Budreckytė.
Pašnekovė sako, kad jau nuo gruodžio 5 d. iki gruodžio 12 d. Vilniuje, Šiauliuose, Trakuose, Ukmergėje, Utenoje, Visagine, Radviliškyje, Jurbarke, Šilalėje, Plungėje, Rietave, Raseiniuose ir kt. miestuose SALTES, Savanorystės ambasadoriai su partneriais visą savo bendruomenę kviečia aktyviai dalyvauti jų organizuojamose veiklose ir tokiu būdu daugiau sužinoti apie savanorystės prasmę, galimybes savanoriauti savo bendruomenėje ir kitose šalyse.
Kiekvienas miestas švęs kitaip
Tarptautinei Savanorių dienai paminėti skirti renginiai įvairiuose miestuose - labai skirtingi. Pavyzdžiui, Vilniuje, gruodžio 5 d. organizuojamame renginyje SAVANORYSTĖ GYVAI, kuriame buvo galima daugiau sužinoti apie savanorystę, apie darbą su savanoriais, išgirsti pasakojimus iš Ganos ir Ugandos grįžusių savanorių, susipažinti su Europos savanorių tarnybos jaunimu, gyvenančiu Lietuvoje, diskutuoti su bendraminčiais, dalintis savo savanorystės patirtimis, smagiai ir turiningai praleisti laiką.
Jurbarke bus organizuojamas savanorystės protmūšis su gyvų savanoriavimo istorijų pasidalinimu, Trakuose vaikų darželyje patiems mažiausiems bus pristatyta savanorystė kaip gerų darbų darymas kitiems, kituose miestuose savanorystės idėjos bei galimybės bus pristatoma gimnazijose, bibliotekose.
Kodėl savanorystė – gyvenimus keičianti veikla?
Viena iš SALTES valdybos narių Ernesta Beržinytė sako, kad jai savanorystė suteikė tokius gebėjimus, kurių ji negalėjo įgyti nei universitete, nei skirtinguose darbuose. Savanoriaudama įgijo projektų įgyvendinimo patirties, praplėtė akiratį, išmoko net kelias užsienio kalbas, apkeliavo puse pasaulio ir prisidėjo prie skirtingų idėjų įgyvendinimo.
Justina Kaluinaitė, NNVBO Platformos biuras Vykdančioji direktorė:
„Man savanorystė – tai asmenybės augimas, tobulėjimas, socialinio sąmoningumo stiprinimas. Tai veikla, skatinanti pokyčius ir siekianti realių pozityvių pasiekimų, nes savanorystė apjungia bendruomenes, savanorystės idėjos sukviečia į būrį asmenis, kurių skirtumai ir skirtingos patirtys tampa privalumu, o ne prielaida atskirčiai. Pastebiu, kad ilgainiui savanorystė apjungia žmones lokaliai ir jų veikla įtakoja ir globalius pokyčius“.
Dovydas Ditkevičius, Aukštadvario Jaunasis maltietis:
„Apie savanorystę sunku papasakoti, ją reikia patirti. Savanoriaudamas pasikrauni begalę gerų emocijų, nes kai padedi žmogui ir matai, kad jam gera nuo Tavo ištiestos pagalbos rankos, pasidaro gera ir Tau pačiam“.
Ugnė Kumparskaitė (lentvarietė), tarptautinė savanorė:
„Jau kelis kartus savanoriavau Graikijos Chios saloje esančiame Pabėgėlių centre. Mene ši savanorystė labai sustiprino, aš po jos pakoregavau savo gyvenimo prioritetus ir vertybes. Tai labai stipri patirtis, rekomenduoju šią savanorystę patirti kiekvienam“.
Saltes.net inf.