[caption id="attachment_26949" align="alignleft" width="340"]
Aukštadvario seniūnė Seimo nariui padovanojo bendruomenės išleistą kalendorių[/caption]
[caption id="attachment_26950" align="aligncenter" width="466"]
Paluknio darželyje diskutavome prie apskrito stalo ir turėjome galimybę pasijusti vaikais[/caption]
LR Seimo narys Juozas Baublys lankosi Trakų rajono savivaldybės seniūnijose, priskirtose Varėnos-Trakų rinkimų apygardai.
Nuvilnijus Vasario 16-osios švenčių aidams, vasario 22 dieną praleidome Rūdiškėse – lankėmės įstaigose, bendravome su rūdiškiečiais, džiaugėmės gražėjančiu miesteliu. Svečiavomės Rūdiškių gimnazijoje, vaikų lopšelyje-darželyje „Pasaka“, susitikome su bene didžiausią patirtį savivaldybėje turinčiu seniūnu Tadeuš Pavlovskij. Rūdiškių seniūnija yra didžiausia pagal plotą Trakų rajono savivaldybėje, joje gyvena 3755 gyventojai. Apsilankėme ir gražiai įsikūrusiame, moderniame Rūdiškių pirminės sveikatos priežiūros centre. Tinkamai teikiamos sveikatos priežiūros paslaugos, jų prieinamumas yra itin svarbus atokesnėse kaimo vietovėse gyvenantiems žmonėms.
Vėliau mūsų laukė amatų mokykla „Sodžiaus meistrai“. Ekskursijoje mus lydėjo mokyklos projektų vadovė Žydrūnė Žiliukaitė. Ji papasakojo apie mokyklos projektus, darbus, veiklas. Labai malonu, kad Rūdiškėse turime tokią šiuolaikišką profesinio mokymo įstaigą, ruošiančią jaunimą amatų. Paskutinė vieta, kurioje lankėmės tądien, buvo Rūdiškių kultūros centras - jame įsikūręs kultūros centras, muzikos mokykla ir biblioteka. Centras naujas, dar kvepia dažais. Linkime jam tapti erdve, pritraukiančia miestelio gyventojus ir svečius.
Džiugu, kad visos Rūdiškėse veikiančios įstaigos bendradarbiauja, dalyvauja bendruose projektuose. Džiaugiamės išgražėjusiomis Rūdiškėmis!
Tęsdamas savo keliones po seniūnijas LR Seimo narys Juozas Baublys lankėsi Paluknyje, Tiltuose ir Aukštadvaryje. Nors oras labai šaltas, bet nuotaika gera ir darbinga. Važiuodami į seniūnijas turėjome progą pamatyti, kaip tvarkomi, valomi keliai, aplankėme daug įstaigų, bendravome su daug žmonių. Vasario 27-ą dieną viešėdami Paluknyje, konstruktyviai diskutavome su „Medeinos“ ir L.Komolovskio gimnazijų vadovais, mokytojais bei Paluknio vaikų darželio pedagogėmis. Darželį lanko 41 vaikas iš Paluknio ir aplinkinių kaimų. Džiugu, kad tai yra įstaiga, kuri nesiskundžia gyventojų mažėjimu, o kaip tik – yra minčių apie darželio plėtrą, kadangi visi norintys jį lankyti, deja, nesutelpa. Visos Paluknio ugdymo įstaigos renovuotos, tvarkingos ir prižiūrėtos, tik darželis laukia išorės darbų. „Medeinos“ gimnazija turi suremontuotą sporto salę, atnaujinti kabinetai, netrukus bus tvarkomos patalpos, kurioms jau skirtos lėšos. Pasidžiaugėme valgykla, kurioje maitinasi abiejų gimnazijų mokiniai ir mokytojai, aktų sale, kuria taip pat naudojasi abi mokymo įstaigos.
Paluknio seniūnijoje gražus kolektyvas priešaky su seniūne Marija Golubovska rūpinasi ir sprendžia seniūnijos problemas. Džiugu, kad ten dirba tikrai neabejingos, iniciatyvios ir pilietiškos specialistės. Seniūnijos pastatas atnaujintas, patalpos erdvios, yra aktų salė, kurioje vyksta šventės, koncertai ir kiti renginiai. Kaip ir visose seniūnijose, pokalbį pradėjome nuo kelių tvarkymo. Seniūnijoje yra apie 80 km kelių, net 70 procentų iš jų yra žvyrkeliai. Gaila, kad šio Seimo kadencijos pradžioje taip stipriai buvo apkarpytos lėšos, skirtos keliams tvarkyti – žmonės iš karto tai pajuto. Tačiau džiugu, kad savivaldybė visomis išgalėmis stengiasi tvarkyti probleminius kelius ir tikiuosi, kad ateinančiais metais situacija keisis į gera. Nors ir trumpai, užsukome ir į Paluknio ambulatoriją – džiaugiuosi, kad tokia įstaiga yra miestelyje ir aptarnauja net 780 pacientų. Čia dirba šeimos gydytojai bei odontologas, yra mini laboratorija, kurioje atliekami tyrimai.
Būdami Tiltuose pasidžiaugėme gražiais bendruomenės namais, lankėmės Tiltų bibliotekoje. Nors pastatas senas, bet bibliotekoje tvarkinga ir jauku, tai – miestelio žmonių traukos vieta. Tikiuosi, kad ir ši biblioteka bus remontuojama, jai atnaujinti atsiras lėšų. Rūpesčiai kaime tie patys, kaip ir visur – mažėja žmonių, gerai nors tiek, kad į tėvų, senelių sodybas vasarą sugrįžta vaikai ir anūkai. Mokyklos Tiltuose nebėra, vaikai mokosi Varėnos rajone, Valkininkuose – rytais ir po pamokų juos vežioja mokyklinis autobusiukas. Gyventojai norėtų turėti autobusų stotelę su stogeliu, kad turėtų kur pasislėpti laukdami autobuso. Šiuo klausimu pažadėjau pasidomėti.
Kovo 1-ą, pirmą pavasario dieną pavasariu nė iš tolo nekvepėjo. Tačiau prastos oro sąlygos nesutrukdė mums apsilankyti Aukštadvaryje. Nuo pat ankstyvo ryto lankėmės miestelio įstaigose, bendravome su jų darbuotojais ir vadovais. Aukštadvario gimnazija, kurioje mokosi 154 moksleiviai, yra įsikūrusi viename pastate su žemės ūkio mokykla. Daug patalpų jau renovuotos, tačiau daug darbų dar ir laukia – ir mums lankantis remonto darbus dirbo statybininkai. Džiugu, kad ugdymo procesas nestabdomas, darbai vyksta sklandžiai. Gimnazija turi kraštotyros muziejų su daugybe eksponatų – čia visada laukia svečių. Gimnazijoje juntamas draugiškas mokytojų ir mokinių ryšys, džiugina ir išorinio vertinimo išvados – ugdymo įstaiga įvertinta gerai. Greta įsikūrusioje žemės ūkio mokykloje darbuotojai mus pasitiko ne tokiomis geromis nuotaikomis, kadangi vykdoma profesinio mokymo reforma neišvengiamai palies ir šią mokymo įstaigą, netrukus švęsiančią savo 95-ąjį gimtadienį. Savo ruožtu prižadėjau įsigilinti į šio neraminančio klausimo esmę ir bandyti ieškoti būdų sušvelninti reformos pasekmes. Tai itin svarbu mokyklos darbuotojams - jų net 58, o tokiam nedideliam miesteliui kaip Aukštadvaris tai yra nemažas skaičius.
Panašios problemos neramina ir Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centrą, kurio skyrius taip pat įsikūręs Aukštadvaryje. Apsilankėme ir čia – šiame pastate įsikūrę ir Šv.Domininko namai, teikiantys trumpalaikes ir ilgalaikes socialinės globos paslaugas senyvo amžiaus asmenims. Jaukiai, šiltai ir moderniai įsikūrusi Aukštadvario biblioteka, veikianti Aukštadvario bendruomenės namuose drauge su Trakų meno mokyklos Dailės skyriumi. Tai tikrai tokia biblioteka, kurioje norisi lankytis, būti joje, skaityti. Tikiuosi, Aukštadvario gyventojai įvertins tai ir gausiai čia lankysis, išnaudos joje teikiamas paslaugas.
Gražiomis tradicijomis, darbais ir projektais garsėja ir dar viena puiki įstaiga - Aukštadvario mokykla-darželis „Gandriukas“, kurį lanko 130 vaikų. Apie darželio džiaugsmus ir rūpesčius mums papasakojo darželio direktorė Vilė Lauruševičienė. Patalpos renovuotos, patogiai, apgalvotai įrengtos ir naudojamos. Svarbiausias darželio bendruomenės rūpestis dabar - darželio išorės renovacija; projektas parengtas, tačiau dar laukiama lėšų. Taip pat įstaigai praverstų ir naujas mokyklinis autobusiukas, kadangi turimas gerokai paseno.
Apsilankėme ir Aukštadvario seniūnijoje bei Aukštadvario PSPC, įsikūrusiose po vienu stogu. Seniūnė Jadvyga Dzencevičienė papasakojo apie miestelio džiaugsmus ir rūpesčius, kasdienius darbus ir iškylančias problemas. Seniūnė šį darbą dirba jau 13 metų. Konstruktyvaus, produktyvaus darbo su bendruomene dėka Aukštadvariui suteiktas 2018 metų mažų miestelių kultūros sostinės vardas. Aukštadvaris garsėja savo gražiu kraštovaizdžiu, jame daug lankytinų objektų, o tuo rūpinasi Aukštadvario regioninis parkas, įkurtas 1992 m. siekiant išsaugoti Verknės ir Strėvos aukštupių kraštovaizdį, ekosistemą, gamtos ir kultūros paveldo vertybes, jas tvarkyti ir racionaliai naudoti. Apsilankėme parko direkcijoje, kur ekskursiją mums pravedė parko darbuotojai. Rekomenduojame aplankyti šį gražų kraštą - juk Lietuvoje tiek daug turime pamatyti! Parko darbuotojai surengs edukacinius užsiėmimus, papasakos apie galimus maršrutus, rekomenduos, ką gražaus ir įdomaus galima nuveikti ir pamatyti Aukštadvaryje.
Ne visą Aukštadvarį spėjome aplankyti, todėl netrukus suderinę darbus ir vėl čia atvyksime.
Informaciją spaudai parengė Seimo nario Juozo Baublio padėjėja VILMA PUIŠIENĖ