Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centras teikia neformalaus ugdymo, laisvalaikio organizavimo paslaugas, sudaro sąlygas vaikų ir jaunimo lavinimui ir saviraiškos poreikių tenkinimui bei socializacijai. Centras didžiausią dėmesį skiria mokinių užimtumui po pamokų, poilsio dienomis ir atostogų metu. Turiningos ir smagios jauniesiems turistams buvo ir šios pavasario atostogos.
Kiekvienais metais mokiniai gali susipažinti su unikalia Lietuvos gamta, aplankyti įžymias krašto vietas. Balandžio 10 – 12 dienomis Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro 26 ugdytiniai keliavo į Kauno marių regioninį parką, grožėjosi šios vietovės gamta.
Skaisčiai šviečianti saulutė žadėjo gražią kelionę. Vasariška šiluma džiugino žygiuojant Kadagių slėniu. Tai ryškiausias Arlaviškių botaninio draustinio akcentas. Šlaito viršumi vingiuoja takas, nuo kurio atsiveria unikali kadagiais „prismaigstyta“ panorama su mariose išnirusia Dabintos sala. Pažintis su draustiniu nesibaigė ties lentiniu taku – toliau žygiavome miško takeliu ir laiptais nusileidome iki pat įlankėlės prie marių. Pasigrožėjome įspūdingu vaizdu, daugiau apie šį taką sužinojome perskaitę informaciją spalvinguose stenduose ir atidžiau patyrinėję gamtinę aplinką. Po žygio atvykome į Kauno marių regioninio parko gamtos mokyklą, kurioje ir apsistojome. Vakarojome jaukioje aplinkoje, skambant gitarai, dainas traukė mokytojas–sporto treneris Gintautas Valainis ir jo auklėtiniai, jiems pritarė Rūdiškių ir Aukštadvario gimnazijos mergaitės.
Kitą dieną, papusryčiavę, kartu su Kauno regioninio parko vyr. specialistu, kraštotvarkininku – reindžeriu Evaldu Makricku pradėjome kelionę Marguoju maršrutu „Gamtos išburta, žmogaus sukurta“. Pradžioje susipažinome su lankytojų centro ekspozicija, išskirtinėmis parko vertybėmis ir keliavome jų atrasti į gamtą, į 21 km žygį. Kauno marių kraštovaizdis viso žygio metu maloniai stebino, abejingų gamtos grožiui neliko. Paukščių čiulbėjimas, bundančios gamtos spalvos ir Kauno marių bangų mūša ramino, nesinorėjo skubėti. Tapome lyg atskirti nuo išorinio pasaulio. Kasdien skubame, patiriame stresą ir kitas blogas emocijas net nesusimąstydami, kaip tai atsiliepia sveikatai. Gamtoje galėjome viską ramiai apmąstyti ir atsipalaiduoti. Pietavome prie skaidraus šaltinio, gėrėme šaltą ir švarų jo vandenį. Pasistiprinę, traukėme toliau. Nukeliavome iki Žiegždrių geologinio tako. Lydimi kraštotvarkininko E.Makricko, apžiūrėjome Žiegždrių kong-lomerato atodangos ertmes ir nelygumus. Tai vienintelė vieta Lietuvoje kur galima pamatyti sustingusių varveklių stalaktitų užuomazgas. Pasisėmę daug žinių, įamžinę daugybę gražių vaizdų fotonuotraukose, patraukėme atgal. Grįžome maloniai pavargę. Vakare vyko kino filmų peržiūra.
Trečioji diena išaušo giedra, bet vėsoka. Laukė kelionė namo. Atsisveikinę su Kauno marių regioninio parko gamtos mokykla, išvykome. Pakeliui mūsų laukė pažintis su Lietuvos mineralinio vandens sostine vadinamu Birštonu. Atsigėrę mineralinio vandens, patraukėme Vytauto parko link, išsidėsčiusio pietrytinėje Birštono dalyje. Užkopėm į Birštono piliakalnį, dar vadinamu Vytauto kalnu. Čia kažkada stovėjo medinė pilis. Atsivėrė nuostabūs vaizdai: žemai apačioje vingiuojantis Lietuvos upių tėvas – Nemunas, jį supantys miškai, kloniai ir gražus Birštono miestelis.
Ši išvyka mus suartino, susidraugavome. Atsisveikindami neliūdėjome, nes žinome, kad mūsų laukia dar daug įspūdingų edukacinių kelionių po Lietuvą.
Trakų rajono jaunimo turizmo ir laisvalaikio centro inf.