Tai tik lašelis tų darbų, kuriuos autorius yra sukūręs, parodęs ar padovanojęs savo fotomodeliams – draugams. Tačiau ir ta nedidelė darbų dalis leido pasidžiaugti profesionalo sugebėjimais bei šio to išmokti. Autorius bene visai nenaudoja blyksčių ar apšvietimo lempų, jam mieliausias − natūralus apšvietimas. Darbai tarytum paprasti, tačiau su gilia ugnele fotografuojamųjų akyse. Parodos atidaryme kalbėjęs autoriaus kolega literatūrologas Juozas Pocius pasakojo, kad Stasio nufotografuoti portretai tarytum ties asmeninės erdvės – intymumo riba, į kurią autorius sugeba įžengti ir užfiksuoti fotografuojamų žmonių emocijas, susimąstymus, paslaptis, džiaugsmus.
Tokiu pačiu pavadinimu autorius yra išleidęs ir albumą, kurio kaip jis minėjo, prekyboje jau nebėra, tačiau leidinį galima pamatyti, pačiupinėti bibliotekoje. Šiame albume gausybė skirtingų asmenybių portretų. Jame - žmona Birutė, Vytautas Landsbergis, fotomenininkas Antanas Sutkus, neseniai anapilin išėjęs aktorius Laimonas Noreika, tačiau daugiausiai vietos albume skirta kolegoms ir draugams.
Vilnietis Stasys Paškevičius — Lietuvos žurnalistų sąjungos ir Nacionalinės žurnalistų kūrėjų asociacijos narys, valstybės pripažintas meno kūrėjas. Stasys taip pat dalyvauja Lietuvos fotomenininkų sąjungos, Spaudos fotografų klubo veikloje. Daugiau nei 30 personalinių parodų autorius.
Paroda „Draugų portretai“ bus eksponuojama Elektrėnų savivaldybės viešojoje bibliotekoje iki lapkričio pradžios.
Apie autorių
Stasio Paškevičiaus gyvenimas daugelį metų buvo susietas su radiju, elektronika, lazeriais. 1973–1985 m. S.Paškevičius dirbo Melioracijos ministerijos statybos laboratorijos Lazerių skyriaus viršininku, 1985–1987 m. – Statybos ministerijos Lazerinės grupės vadovu. Šia tema yra parašęs tris monografijas. Nuo 1991 m. tapo „Scenos techninio serviso“ generaliniu direktoriumi, nemokamai rengė scenas ir instaliacijas Sąjūdžio renginiams. Galima rasti informacijos ir apie tai, kad dirbdamas šioje srityje jis įregistravo apie 50 Lietuvos rekordų, pvz., didžiausia lauko scena (po 1990 m.), didžiausias kabantis kryžius (popiežiaus vizito metu), 60264 lempučių iliuminuota Kalėdų eglė Vilniaus Rotušės aikštėje ir kiti.
St.Paškevičius žinomas, kaip knygos „Sausio 13-osios stenogramos“ (2006 m.) – autorius. Ši autoriaus knyga, tai - autentiškas dokumentas, fiksuojantis Parlamento salėje vykusius įvykius. Jis atspindi ne politiko, bet paprasto Lietuvos valstybės piliečio žvilgsnį į kupiną įtampos tų dienų situaciją, įvykius ir žmones.
Dana Buinickaitė{jcomments on}