- Galvė - https://www.galve.lt -

Šukuosenų dizainerė Inga

Šukuosenų dizainerė Inga Čirvinskienė Estijos pajūryje [1]

Šukuosenų dizainerė Inga Čirvinskienė Estijos pajūryje

Šiandien, rugsėjo 9-ąją minima Tarptautinė grožio diena. Ta proga pakalbinome kraštietę, grožio industrijos dalyvę, šukuosenų dizainerę Ingą Čirvinskienę, kuri pradines šukuosenų modeliavimo pamokas gavo iš savo mamos.
– Daugelis vyresnio amžiaus trakiškių puikiai atsimena tavo mamą – kirpėją Elvyrą (Leščinskienę), pas kurią išsirikiuodavo eilės prieš savaitę, kitą. Nuo vaikystės stebėjai mamos darbą, vėliau tapai dešiniąja mamos ranka ir pasirinkai mamos kelią. Kokie būtent kirpėjo profesijos bruožai taip apžavėjo mažos mergaitės sielą, kad tapo svarbia viso gyvenimo dalimi?
– Galbūt svarbiausia vilionė buvo padėti žmonėms šie tiek pasikeisti, tapti gražesniais, kai jiems to reikia. Ne mažiau svarbus ir malonumas stebėti darbo rezultatą, kai vien šukuosena pakeičia, atrodo, žmogų ne tik iš išorės, bet ir iš vidaus. Juk puošti žmogų labai smagu, tada pati jaučiuosi labai laiminga.
– Mokykloje visada buvai stropi mokinė, tau sekėsi visi dalykai, o daugelis artimųjų tave kalbino pasirinkti kitą kelią, kokią alternatyvą turėjai?
– Taip, daugelis atkalbinėjo, bet buvo ir palaikančių žmonių. Šitą profesiją aš pasirinkau būdama šeštoje ar septintoje klasėje. Kartais pagalvodavau apie psichologiją, bet tais „gerais“ laikais VU į psichologiją rinkdavo grupes tik kas antrus metus, o mano vidurinės mokyklos baigimo metais grupė nebuvo renkama. Todėl man asmeniškai tapo labai aišku kur turiu mokytis.
– Ar atsimeni pirmąjį savo klientą ir kaip jauteisi pirmą kartą savarankiškai kurdama šukuoseną?
– Puikiai atsimenu. Pirmas klientas buvo mano brolio draugas. Tai buvo labai linksma istorija: draugo tėvai davė pinigų kirpyklai, o jis, žinoma, tuos pinigus panaudojo kitam tikslui ir man teko gelbėti jaunuolį iš keblios situacijos (juokiasi). Kirpdama jaučiau didelę pareigą gerai nukirpti, kad suaugusieji nepastebėtų, jog sūnus ne kirpykloje kirposi. Pasisekė puikiai, po to kirpdavau ir kitus brolio draugus, ir savo klasiokes.

Chorų karai (2011m.), kuriuose dirbo šukuosenų dizaino studentai ir dėstytojos S. Grušnienė ir I. Čirvinskienė [2]

Chorų karai (2011m.), kuriuose dirbo šukuosenų dizaino studentai ir dėstytojos S. Grušnienė ir I. Čirvinskienė

– Kokį kelią reikėjo praeiti, kad taptum šukuosenų modeliavimo dėstytoja?
– Baigusi vidurinę mokyklą, įstojau į Vilniaus 47-ąją profesinę technikos mokyklą ir įgijau kirpėjos specialybę. Po profesinės mokyklos dirbau kirpėja Trakuose. Lietuvai atgavus nepriklausomybę į šalį, lyg gaivus vėjas, plūstelėjo technologai iš Wella, Schwarzkopf, Londa ir kitų užsienio firmų, gaminančių plaukų priežiūros priemones. Šie technologai vedė profesinius seminarus, kuriuose mokė dirbti su firmų produkcija. Buvau žingeidi, domėjausi naujovėmis, tad lankiausi mokymuose tiek, kiek leido finansinė šeimos padėtis.Viename iš seminarų sužinojau, kad Vilniaus aukštesniojoje technologijos mokykloje galima įgyti kirpėjo modeliuotojo kvalifikaciją. Tad jau po metų studijavau minėtoje įstaigoje. Man bestudijuojant Aukštesnioji technologijos mokykla tapo Vilniaus kolegijos dalimi, todėl turėjau galimybę pasimokyti dar metus ir vietoj kirpėjos modeliuotojos specialybės įgyti šukuosenų dizainerės kvalifikaciją. Jau dirbdama kolegijoje studijavau Vilniaus Edukologijos universitete, pagal Dailės istorijos edukologijos studijų programą ir įgijau Edukologijos magistro laipsnį.
– Buvai išskirtine studente, nes atėjai jau su gausiu profesinės praktikos ir gyvenimo bagažu. Kaip jauteisi tik ką baigusių vidurinę kursiokų tarpe?
– Man pasisekė, nes mūsų grupėje buvo ir daugiau pažengusių meistrų. Susibūrė labai draugiška grupė, taigi nejutau jokio nei amžiaus, nei kitokių skirtumų. Bendra grupės atmosfera buvo puiki, dar ir dabar aktyviai bendraujame virtualioje erdvėje. Mus mokė labai profesionalūs
dėstytojai, kurie sugebėdavo suvaldyti bet kokias situacijas ir mes visuomet būdavome ne konkurentai, o kolegos.

Dizainerė, dėstytoja K. Mališauskienė, šukuosenų dizaino dėstytojos S. Grušnienė, I. Čirvinskienė ir J. Abasova bei studentės dalyvauja labdaringuose tarptautiniuose renginiuose „Big Hair Show“, kurie kasmet vyksta Kauno Žalgirio arenoje, parodos „Moters pasaulis“ metu. Studentų ir dėstytojų kūrybiškumą ir gerą iniciatyvą palaikė žinomi atlikėjai Ineta Stasiulytė, Deivydas Meškauskas ir merginų grupė „4 ROSES“ [3]

Dizainerė, dėstytoja K. Mališauskienė, šukuosenų dizaino dėstytojos S. Grušnienė, I. Čirvinskienė ir J. Abasova bei studentės dalyvauja labdaringuose tarptautiniuose renginiuose „Big Hair Show“, kurie kasmet vyksta Kauno Žalgirio arenoje, parodos „Moters pasaulis“ metu. Studentų ir dėstytojų kūrybiškumą ir gerą iniciatyvą palaikė žinomi atlikėjai Ineta Stasiulytė, Deivydas Meškauskas ir merginų grupė „4 ROSES“

– Besimokydama kolegijoje savo profesinius įgūdžius pasitikrindavai įvairiuose konkursuose, kaip sekėsi?
– Taip, mokydamasi kolegijoje jaučiau dėstytojų palaikymą, skatinimą dalyvauti kirpėjų konkursuose, tad kiekvienais metais dalyvaudavau Lietuvos ir tarptautiniuose konkursuose bei čempionatuose. Baltijos šalių kirpėjų ir nagų priežiūros specialistų čempionate ,,Gintarinė sruoga‘‘ 2002 m. laimėjau 5-ąją vietą, 2003 m. – 4-ąją, 2004 m. – taip pat 4-ąją, 2005 m. – 3-ąją vietą. 2003 m. IX-ajame tarptautiniame Londa festivalyje ,,PUT – UP – HAIRSTYLE‘‘, ,,LONG HAIR BY NIGHT‘‘ užėmiau 7-ąją ir 8-ąją vietas, o 2004 m. firmos INDOLA organizuotame Lietuvos kirpėjų konkurse ,,Spalvų ir formų ekspansija‘‘ laimėjau 1-ąją vietą.
– Tavo žingeidumo nepasotino Vilniaus kolegijos Dizaino ir technologijų fakultete įgytas bakalauro diplomas, nutarei žengti dar ir pedagogo keliu?
– Baigusi studijas Dizaino ir technologijų fakultete kibau į dailės istorijos edukologijos studijas Vilniaus pedagoginiame universitete ir 2003 metais įgijau bakalauro laipsnį, o vėliau (2008 metais) ir edukologijos magistro laipsnį. (Magistrinio darbo tema: „Įvaizdžio kūrimas kaip sudėtinė būsimųjų šukuosenų dizainerių profesinio rengimo dalis“). Studijas derinau su darbu, o kai atsirado galimybė padirbėti kolegijoje laborante, vėliau vesti pradinių kirpimo įgūdžių formavimo kursus, išsipildė didžioji mano gyvenimo svajonė – dirbti profesijos dėstytoja. Iki šiol dirbu Vilniaus kolegijos Menų ir kūrybinių technologijų fakultete laborante ir šukuosenų modeliavimo dėstytoja. Džiaugiuosi galimybe bendrauti su studentais, mokyti šios puikios, grožį atskleidžiančios profesijos paslapčių. Juk nieko nėra nuostabesnio nei dirbti mėgstamą darbą. Kirpėjo, technologo ar šukuosenų dizainerio profesija leidžia svajoti, kurti ir skleisti grožį, matyti aplink save laimingus ir besišypsančius žmones.
– Tarsi mama, šiltai atsiliepi apie savo studentus. Kas nuvilia ir kas džiugina dėstytojo darbe?
– Su kiekvienais metais ateina vis gabesni ir kūrybiškesni studentai. Labai smagu dirbti su jaunais žmonėmis, tarp mūsų vyksta savotiškas pasikeitimas žiniomis, patirtimi, energija – visa tai ir džiugina. Liūdina tuomet, kai matai, kad žmogus ateina studijuoti, bet nežino ką studijuos, atėjo todėl, kad patraukliai skamba studijų programos pavadinimas – „Šukuosenų dizainas“. Laimė, tokių yra vienetai.
– Esi kuklus ir ramus žmogus, vengi kamerų ir viešumo, o prieš kelis metus tavo pavardė nuskambėjo televizijos projekte „Šok su manimi“, kūrei šukuosenas šokėjams. Kaip atsidūrei televizijoje?
– Skambėjo ne tik mano pavardė. O „Šok su manimi“ ne pirmas projektas, kuriame mes su kolegėmis ir studentais dirbome. Nuo pat pirmojo „Chorų karų“ sezono bendradarbiavome su projekto autoriais ir dalyviais. Prodiuseriams ir vadybininkams patiko mūsų darbas ir jie pakvietė dar į kitus projektus. Taip ir atsidūrėme televizijos projekte. Tai labai gera praktika mums pačioms ir ypatingai vertinga patirtis studentams.
– Kaip sekėsi dirbti su to projekto dalyviais, ar nebuvo kaprizingų „žvaigždžių“?
– Projektuose dirbti labai patiko, buvo įdomu, nes tai visiškai nauja patirtis. Turėjom kurti ne šiaip progines šukuosenas, o svarbias atlikėjo įvaizdžio dalis, atitinkančias pasirodymo nuotaiką. Šiuose projektuose teko sutikti daug žymių Lietuvos ir užsienio televizijos žvaigždžių. Tai labai malonūs, geri, daug dirbantys žmonės.
– Kokius žymius šalies žmones pradžiuginai savo kurtu grožiu?
– Pabūsiu diskretiška – ne visi nori viešumo. Kas jo nori, tas – gauna, o aš nesistengiu jų akcentuoti.
– Kiek supratau, tavo darbo diena nesibaigia įprastu kolegijos darbo laiku, turi „užklasinės“ veiklos ne tik Vilniuje, bet ir kituose miestuose, kokia tai veikla?
– Taip, dar vis mokausi, lankau „N21“ mokymo sistemos paskaitas, kurios vyksta ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vedu pamokėles apie teisingą plaukų priežiūrą.
– Kur ieškai atgaivos, kai nuvargina dėstytojo darbas arba įnoringi klientai?
– Atgaivą randu šeimoje.
– Žengdama profesinės karjeros laiptais sukūrei puikią šeimą, esi trijų vaikų mama, kas padėjo nepaskęsti daugeliui moterų įprastoje buityje, o siekti vis naujų aukštumų?
– Visa tai pasiekti padėjo šeima: nuostabūs tėvai, geras, supratingas vyras, puikūs vaikai.
– Ar dukra taip pat pasuko mamos ir močiutės pėdomis?
– Ne. Dukra pasirinko psichologo kelią.
– Gal jau tapai močiute?
– Taip, esu ir močiutė ir senelio žmona (šypsosi).
– Kaip sekasi derinti dėstytojos, močiutės ir pradinuko mamos pareigas, ar lieka laiko sau?
– Jeigu nori – viskas yra įmanoma, taigi laiko sau atrandu.
– Iš šalies atrodo, kad esi laiminga moteris, gal pasidalinsi savo sėkmės formule?
– Esu labai laiminga, o sėkmės formulė, sakyčiau, visoms moterims puikiai žinoma ir labai paprasta: mylėti ir būti mylima.
– O gal jau atskleidei ir pagrindinę amžino grožio sąlygą?
– Mano manymu, žmogaus grožis glūdi jo viduje, kai esi laimingas, mylimas, apsuptas artimų ir mylimų žmonių, tai ir jautiesi gražus.

GRAŽINA NOREIKIENĖ