- Galvė - https://www.galve.lt -

Sveikinimas Lietuvai

[1]

Mūsų laisvei jau 100 metų! Šią šventę švenčia ne tik Lietuva, bet ir kiekvienas jos pilietis: nesvarbu kokio jis amžiaus, išsilavinimo, tautybės… Šaliai nusidažius trimis spalvomis – kiekvieno širdyje pasididžiavimas Tėvyne. Ką palinkėti Lietuvai nori šalies tautinių mažumų mokyklos, jose besimokantys moksleiviai, dirbantys mokytojai, pakvietė Trakų suaugusiųjų mokymo centro projektas ,,Sveikinimas Lietuvai“, kurį finansavo Tautinių mažumų departamentas prie LR Vyriausybės.
Projekte dalyvauti pareiškė norą net 36 įstaigos, o 25-os tautinių mažumų švietimo įstaigos pateikė konkursui savo sukurtus videoklipus, atvirlaiškius su sveikinimais bei palinkėjimais Lietuvai 100-mečio proga. Kūrybiniame procese dalyvavo apie 500 moksleivių, nes mokyklose vyko konkursai tarp klasių. Ruošiantis mokykliniams konkursams klasėse veikė tikrų tikriausios kūrybinės dirbtuvės: vieni kūrė scenarijus, kiti rengėsi skaitovų konkursams, treti ieškojo muzikinio įprasminimo.
Komisija įvertinusi pateiktus videoklipus ,,Sveikinimas Lietuvai“ geriausiais pripažino: Vilniaus P. Skorinos, Vilniaus rajono Nemėžio šv. Rapolo Kalinausko, Grigiškių, Visagino ,,Atgimimo“ gimnazijų bei mūsų, Trakų suaugusiųjų mokymo centro, darbus. Nugalėtojams buvo įteiktos padėkos bei asmeninės dovanėlės. Moksleiviai turėjo galimybę apsilankyti Trakų pilyje, Užutrakio dvare, dalyvauti net keliose edukacijose.
Galime drąsiai žengti į naują šimtmetį, nes jaunoji karta yra pilietiška bei atsakinga už savo ir ateinančių kartų ateitį.

LORETA RUŠKEVIČIŪTĖ,
Trakų suaugusiųjų mokymo centro direktorė