
Gimtoji kalba - mūsų geroji motina, auklėtoja. Ji visuomet jauna ilgame žmonijos gyvenime. Per gimtąją kalbą reiškiasi tautos sąmonė, gimtoji kalba kuria savo mokslą ir meną. Ji skambi, daili, taisyklinga, bendra, visiems įmanoma, nepametusi ryšių su savo praeitimi. Kalbai tinka senovės palikimas, raštų, dainų ir pasakų išsaugotas, ją atgaivina ir jaunina gyvosios versmės, tarmės ir šnektos.
Praeis šimtai ir tūkstančiai metų, pakeis vienos kartos kitas, o ji, kalba, gyvens tol, kol gyva bus mūsų tauta. Sakoma, kad kalba - sielos veidrodis, o žodis - minties drabužis. Lapkričio mėnesį Vievio gimnazijos šeštokai dalyvavo renginyje „Tarpusavio bendravimo ir elgesio ypatumai“. Popietę organizavo bibliotekos vedėja V. Tenikienė, auklėtoja R. Kisnierienė ir bibliotekos skaityklos vedėja L. Dzingienė.
Pagrindinis tikslas - formuoti socialinius mokinių įgūdžius, mokyti bendravimo meno. Visi kartu nagrinėjome, kur glūdi sėkmės paslaptis. Mokiniai dirbo grupėse, sudarinėjo minčių žemėlapį „Bendravimas ir elgesys“, diskutavo, pristatė kūrybinius darbus. Visiems labai patiko rašyti pavyzdingo mokinio savybes. Emilija teigė: „Reikia gyventi, mokytis, kurti, kad akytės žibėtų. Žmogaus akys iš džiaugsmo žiba ir kada tu matai žibančias akis, tai reiškia, kad viskas tvarkoje. Kai pamatai liūdesį ir ašaras bėgančias iš akių, tai tada reikia sustoti. Reikia sustoti kiekvienam ir paklausti, kuo galiu padėti“. Vakarė teigė: „Bendravimas ir dar kartą bendravimas turi vesti mus į priekį. Dabartinė mokinių problema, kai geriausias draugas tampa telefonas, kompiuteris ar kitas daiktas. Geriausia suvesti akis į ekraną ir tuo gyvenimas pasibaigia. Ateina laikas, kai reikia pakelti akis ir kalbėti“.
Džiugu, kad mokiniai suprato, kad sėkmė ir bendravimo su kitais kokybė labiausiai priklauso nuo mūsų pačių sugebėjimo bendrauti. Kiekvienas žmogus, gyvendamas visuomenėje, privalo laikytis tam tikrų bendravimo normų, kurios yra privalomos, tai – įstatymai. Žmogaus gyvenime egzistuoja ir taisyklės, kurios gali būti nerašytos ir užrašytos. Jų laikymasis kiekvienam padeda sėkmingai bendrauti, siekti užsibrėžtų tikslų ir sugyventi su savimi ir aplinkui esančiais, jaustis saugiai. Dėkojame visiems už gražias ir nuoširdžias akimirkas.
Žurnalistų būrelio nariai
