Pagrindinę atlaidų dieną, rugsėjo 4 d., sekmadienį, minint stebuklingojo Mergelės Marijos paveikslo karūnavimą, aikštėje prie bažnyčios, Trakų parapijos jaunimas organizuoja Spalvotų Šypsenų Šventę, kurioje skambės dainos ir muzika, veiks kūrybinės dirbtuvės, talentų mugė, šurmuliuos įvairūs žaidimai. Visi dalinsimės ir dovanosime vieni kitiems šypsenas. Tai bus pirmas bendruomeninis renginys Trakuose, organizuojamas parapijos jaunimo iniciatyva. Tikimės, kad šioje šventėje bus gera trakiečiams ir svečiams ir galėsime ją kartoti kasmet.
Kviečiame visus aktyviai dalyvauti rugsėjo 2 – 8 dienomis vyksiančiuose Trakinių atlaiduose bei pagrindinę atlaidų dieną rengiamoje Spalvotų šypsenų šventėje. Šventę kuriame kartu, tad kviečiame rodyti iniciatyvą ruošiant suneštines vaišes ir papildyti šventę organizuojančių savanorių gretas.
Trakinės
Kasmet rugpjūčio 15-ąją, per Švč. Mergelės Marijos Ėmimo į dangų iškilmę, ir rugsėjo 8-ąją, per Švč. Mergelės Marijos Gimimo iškilmę, Trakų bažnyčioje vyksta atlaidai. Šios šventės ir atlaidai nuo seno dar vadinami Trakinėmis. Per Trakines rengiami maldininkų žygiai iš Vilniaus Aušros Vartų į Trakus. Sovietmečiu varžyta maldingų kelionių tradicija atgimė Lietuvai atgavus nepriklausomybę. Maldininkų būriai įprastai pradeda kelionę pėsčiomis po šv. Mišių, Loreto litanijos ar kitos Marijai skirtos maldos Aušros Vartuose. Procesijos priekyje nešamas kryžius, giedamos giesmės, litanijos, recituojamas rožinis. Beveik visos piligrimų grupės aplanko Lentvario Viešpaties Apreiškimo Švč. Mergelei Marijai bažnyčią, kur saugomos šv. Pranciškaus relikvijos, taip pat stebuklais garsėjantis Švč. M. Marijos Nepaliaujamos Pagalbos paveikslas. Piligriminės kelionės kulminacija — šv. Mišios Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčioje, kur prie Trakų Dievo Motinos — Lietuvos Globėjos paveikslo paprastai giedama arba kalbama Loreto Švč. M. Marijos litanija, malda „Tavo apgynimo šaukiamės“, taip pat giedamos psalmės, vyksta Dievo Motinos garbei skirtos valandos, Marijos Nekaltojo Prasidėjimo valandos, kalbamas rožinis ir kitos maldos.
Trakų Madona
Maldininkus iš viso pasaulio kraštų į Trakų Švč. Mergelės Marijos Apsilankymo bažnyčią labiausiai traukia stebuklingasis Dievo Motinos, dažnai vadinamos Trakų Madona, Švč. Mergelės Marijos paveikslas. Pasakojama, kad paveikslas nutapytas Konstantinopolyje 1123 m. Teigiama, kad šį paveikslą 1390 m. Vytautui padovanojo Imperatorius Emanuelis II Paleologas. Vytautas, apie 1409 m. padovanojo savo paties funduotai bažnyčiai..
Paveikslas išgarsėjo pasireiškiančiomis malonėmis ir stebuklais, todėl pradėtas garbinti ir imtas gausiai lankyti maldininkų. 1604 metais Lietuvoje siautėjo maras, o po jo badas, Vilniaus vyskupas Benediktas Vaina (1600 -1615 m.), buvęs ir Trakų klebonu, organizavo atgailos procesiją iš Vilniaus į Trakus. Visą kelią vyskupas Vaina ėjo basas. Kas mylią procesija sustodavo ir jėzuitai sakydavo pamokslus. Maras liovėsi siautėjęs. Nuo to laiko maldininkų procesijos iš Vilniaus, visos Lietuvos ir užsienio šalių tapo tradicinėmis.
Stebuklais garsėjantį paveikslą Romos popiežius Klemensas XI (1700-1721 m.) vainikavo auksine karūna bei pavedė Vilniaus vyskupui Bžostovskiui (1686 -1722 m.) organizuoti vainikavimo iškilmes, kurios tęsėsi devynias dienas. Šis paveikslas buvo pirmuoju Lietuvoje Romos popiežiaus vainikuotu paveikslu po 1717 metais vainikuoto garsiojo Čenstachovos (Lenkija)Dievo Motinos paveikslo.
1718 -1783 metais Trakuose buvo užregistruoti 42 stebuklai, vėliausi - 1902 metais.
Garbinamas Švč. Mergelės Marijos paveikslas, kuriuo Marija 1718 m. rugsėjo 4 d. buvo karūnuota kaip Lietuvos globėja, iki pat XVIII a. pabaigos buvo garsiausias Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje, tikėta, jog stebuklingas yra ne tik paveikslas, bet ir jo kopijos.
Trakų parapijos jaunimas{jcomments on}