- Galvė - https://www.galve.lt -

Trakiškės triumfas tarptautinėse jojimo varžybose

[1]

U. Zalieckienė su anglo arabų veislės žirgu Alhaja po pirmųjų 40 km

Lapkričio 27-28 d. Ukrainoje vykusiose tarptautinėse ištvermės jojimo varžybose įspūdingu rezultatu pergalę iškovojo trakiškių Gabrielės Mateikaitės su arabų veislės kumele Brite duetas. Kitas Lietuvai atstovavęs duetas iš kovos pasitraukti nusprendė savo noru, įveikęs pirmuosius 40km.
Duetai iš trijų šalių varžėsi CEI1*80 km, CEI2*120 km ir CEI3*160 km distancijose. Pastaroji Ukrainoje organizuota pirmą kartą. Joje Lietuvai atstovavo Ugnės Zalieckienės su anglo arabų veislės žirgu Alhaja duetas. Deja, dar prieš varžybų startą raitelė pastebėjo žirgo sveikatos sutrikimus:
Kas įvyko varžybų rytą?
Iš pradžių maniau, kad gal tai viso labo ankstyvo ryto kaltė, mat startas 5 val. ryto ir tikėjausi, jog žirgui tereikia daugiau laiko „prabusti“, tačiau pirmajame varžybų rate supratau, kad minėtas „prabudimas“ čia niekuo dėtas, todėl saugodama žirgo sveikatą priėmiau sprendimą pasitraukti iš tolimesnės kovos savo noru.

[2]

G.Mateikaitė su arabų veislės kumele Brite šuoliuoja finišo tiesiojoje

Ar buvo labai apmaudu? Tokia ilga ir sudėtinga kelionė, pasiruošimo jai procesas turbūt atėmė daug jėgų?
Žinoma apmaudu, tačiau džiaugiuosi, kad laiku priėmiau šį sprendimą. Dauguma raitelių tokiomis aplinkybėmis tikisi stebuklo, kol galų gale sutraumuoja žirgą ir finišo vistiek nepasiekia. O mano žirgas jau kitą dieną jautėsi puikiai ir net gi gavome specialų apdovanojimą.
Kokios buvo žirgo blogos savijautos priežastys?
Nežinau. Dar nėra taip buvę. Nesenai su mumis susisiekę kolegos ukrainiečiai, kurių žirgas taip pat netikėtai prastai pasijuto būtent varžybų dieną, informavo, jog jų žirgo kraujo tyrimas parodė stiprų apnuodijimą neaiškios kilmės medžiagomis. Galbūt jų pateko ir į mano žirgo pašarą, o galbūt, tai tik sutapimas. Svarbiausia, kad dabar žirgui viskas gerai.
Tuo tarpu kitam lietuvių duetui išplėšti įspūdingos pergalės niekas nesutrukdė. Gabrielė Mateikaitė su Brite pasirinktą CEI1*80 km distanciją įveikė per 4 val. 47 min ir 37 sek., tokiu būdu pademonstruodamos didžiausią šių varžybų vidutinį greitį ir palikdamos antrąją vietą iškovojusį duetą beveik už dviejų valandų tarpo:
Ar sunku buvo laimėti?
Tiesa pasakius ne. Važiavome su tikslu laimėti, tai ir padarėme ir laimėti pavyko netgi mažesniu greičiu nei buvo planuota. Sunkiau buvo susidoroti su biurokratiniais formalumais ES pasienyje, kur praleidome bene 3 paras, gyvendami automobilyje ir maitindamiesi užkandžių aparato „skanėstais“.
Kokie tolimesni planai?
Šis varžybų sezonas Europoje mums jau baigtas, šiemet laukia dar vienas startas Pie-tų Amerikoje, Argentinoje. Tuomet nuo sausio mėnesio sezonas Jungtiniuose Arabų Emyratuose.
Ačiū už pokalbį ir didžiausios sėkmės!

„Galvės“ inf.