- Galvė - https://www.galve.lt -

„Trakų“ 2018 – ųjų chronologija

Sausio 6 dieną į sporto klubą „Lemon Gym“ susirinkę „Trakų“ futbolininkai pradėjo ilgą dešimties mėnesių kelionę, kurios finiše antrus metus paeiliui iškovoti bronzos medaliai.
Toje treniruotėje sportinę formą gerino ir praėjusio sezono geriausias jaunasis A lygos žaidėjas Oscaras, tačiau iš Rusijos dar nebuvo atvykęs Diniaras Bilialetdinovas. Šių dviejų futbolininkų likimas labiausiai domino futbolo visuomenę. Paradoksalu, kad sezono metu Oscaro neliko, o D.Bilialetdinovas ne žaidė iki kontrakto pabaigos (rugpjūčio mėnesio), tačiau jį pratęsė iki metų pabaigos.
Po savaitės darbų „Trakai“ sužaidė pirmas kontrolines rungtynes, kurias prieš „Jonavą“ laimėjo 3:1. Viskas klostėsi taip lengvai, kad sunku buvo patikėti, jog komanda vis dar pasiruošimo laikotarpyje.
Sausio 23 – ąją klubas paskelbė apie sutartį su galingai sudėtu ir fantastinę sprogstamąją galią turinčiu puolėju Ettienu Mukanya. Atrodė, kad pagaliau išspręsta po Maksimo Maksimovo išvykimo atsivėrusi spraga – „Trakai“ vėl turi įvarčius gebantį mušti puolėją. Sezono pradžia tą faktą tik patvirtino, tačiau labai greitai E.Mukanya paskendo aikštėje, o vėliau ir ant atsarginių suolo.
Pirmąkart klubo istorijoje „Trakai“ sezonui ruošėsi Baltarusijoje. Ilga pergalių serija tiek žaidėjus, tiek vadovus privertė patikėti, kad svarbiausi tarpsezonio darbai yra nuveikti.
„Per visus tuos penkerius metus „Trakai“ dar neatrodė taip užtikrintai. Galvoju, kad klubas pagaliau užaugo didesnėms pergalėms“, – tuomet kalbėjo paskutinį savo sezoną pradėjęs Deividas Česnauskis.
Netrukus klubas atsisveikino su Alma Wakili, su Oscaru, traumą patyrė Ignas Plūkas ir to užteko, kad komanda būtų nuleista ant žemės. Vangokose debiutinėse naujojo sezono rungtynėse „Trakai“ 0:1 pralaimėjo „Atlantui“. Aišku, panikuoti dar buvo anksti, tačiau ženklų, kurie priminė praėjusio sezono pradžią, vis daugėjo.
Nepaisant pergalės ant ledo prieš „Kauno Žalgirį“, „Trakai“ nesugebėjo laimėti nei prieš „Stumbrą“, nei prieš „Palangą“ ir situacija turnyro lentelėje atrodė itin nykiai.
Dar vėliau pralaimėjimas „Sūduvai“, itin skaudus dūris prieš Vilniaus „Žalgirį“ klubo vadovus privertė galvoti apie galimas permainas. Netrukus į komandą buvo susigrąžintas pernai joje žaidęs Lajo Traore, o gegužės 18 – ąją iš ekipos pasitraukė vyriausiasis jos treneris Olegas Vasilenka.
Iki starto UEFA Europos lygos atrankoje buvo likusios vos trys savaitės, o „Trakai“ sprendė dilemą: Kibu Vicuna ar Dmitrijus Čeryševas. Ruso šansai atrodė didesni, tačiau pasirinktas buvo dešimtmetį Lenkijoje praleidęs ispanas.
„Darbų laukia nemažai, tačiau pirmieji – atakos gerinimas bei sutvarkyta žaidėjų psichologija. Mes per mažai mušame įvarčių, per mažai sukuriame progų, o tai manęs netenkina. Psichologiškai taip pat reikia, kad žaidėjai patikėtų, jog yra geresni ir gali laimėti daugiau rungtynių nei laimėjo iki šiol“, – dėstė naujasis „Trakų“ vairininkas.
K.Vicunos stovykloje atsirado būrys naujokų: Donatas Kazlauskas, Dovydas Virkšas, Edvinas Baniulis, Kevinas Ntika, Dmitrijus Otstavnovas. Tiesa, pastarasis dėl migracinių problemų klube neužsibuvo.
Europos kampanija prasidėjo sunkiai – tik dėl vėlyvo D.Kazlausko įvarčio iš Velso pavyko parsivežti lygiąsias (1:1), o atsakomosiose rungtynėse pergalė (1:0) taip pat iškovota sunkiau nei buvo planuota. Tąsyk iš baudinio pasižymėjo D.Bilialetdinovas.
Nepaisant sunkumų, „Trakams“ šis nulinis etapas buvo puikus pasiruošimo periodas ateičiai ir dvikovai su Kazachstano „Irtysh“ klubu. Nors favoritais buvo įvardinami kazachai, „Trakai“ tapo pirmuoju klubu, sugebėjusiu peržengti kazachišką barjerą. Nulinės lygiosios Vilniuje ir pergalė 1:0 Pavlodare. Tąsyk karjeros įvartį pelnė Svajūnas Čyžas.
Antrasis etapas, deja, buvo paskutinis. Nepaisant trisdešimties minučių mažumoje, nepaisant pralaimėjimo išvykoje, „Trakai“ turėjo šansų užsikabinti. Jevgenijus Osipovas tam buvo suteikęs puikią progą. Deja, klaida standartinėje situacijoje pasirodymą Europoje „Trakams“ užbaigė.
Lemiamai sezono fazei klubas savo sudėtį sustiprino puolėju Vadimu Manzonu ir po ketverių metų pertraukos sugrįžusiu Vytautu Lukša. Pastarieji dar labiau padidino K.Vicunos rotaciją. Tiesa, netrukus neliko paties K.Vicunos, kuris iškeliavo į Lenkijos „Ekstraklasą“.
„Trakai“ tuo metu buvo ketvirtoje turnyro lentelės vietoje ir turėjo spręsti dilemą: ieškoti trenerio sezono pabaigai ar patikėti vairą vartininkų treneriui Albertui Rybakui. Buvo pasirinktas antrasis variantas ir verta pažymėti, kad specialistas iš Baltarusijos su šia užduotimi susitvarkė kuo ramiausiai.
Sezono finiše „Trakai“ nugalėjo „Kauno Žalgirį“ bei likus dviem turams užsitikrino kelialapį į kito sezono UEFA Europos lygos atranką; nugalėjo „Stumbrą“ ir pakilo į trečiąją vietą; nugalėjo „Atlantą“ – užsitikrino bronzos medalius.
2019 – ųjų sausio 4 dieną bus pradėta rašyti nauja istorija.

Fkt.lt inf.