Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Trakų rajono meras – ir vėl Edita Rudelienė

Kovo 17 d. vėlyvą vakarą paaiškėjo, kad Trakų rajone antrajai kadencijai mero rinkimuose buvo perrinkta Edita Rudelienė, kuriai antrajame ture konkurenciją palaikė Trakų miesto seniūnas Kęstutis Vilkauskas.

Ir vėl stebino pilietiškumo trūkumas

Rodos, tik vakar stebėjome įvairias agitacines rinkimų reklamas, debatus ir kitus pasisakymus, kai viskas jau pasibaigė. Kaip bebūtų gaila, tačiau rinkėjų aktyvumas šiais metais pakankamai pasyvus. Trakų rajone į rinkėjų sąrašą, galinčių balsuoti už mero kandidatūrą antrajame rinkimų ture, buvo įtraukta 28271 asmenų, tačiau prie balsavimo urnų atėjo tik 10116 piliečių (35.78 procentų viso Trakų rajono elektorato). Su nemaža persvara mero rinkimus ir vėl laimėjo Edita Rudelienė.  Už ją buvo atiduota 6213 balsų (61.43 procentų nuo dalyvavusių rinkėjų), o už Kęstutį Vilkauską – 3803 balsų (37.60 procentų nuo dalyvavusių rinkėjų). Kaip visada, visame rajone balsadėžėse rasta 98 sugadintų balsavimo biuletenių. Itin pasyvus vadinamojoje „demokratijos“ šventėje išliko didžiausias rajono miestas Lentvaris, kuriame rinkėjų aktyvumas nesiekė net 30 procentų (žr. lentelę Nr. 1).

Lentelė Nr. 1. Vyriausiosios rinkimų komisijos duomenys.

Apylinkė Rinkėjų skaičius Dalyvavo rinkėjų skaičius
Lentvario apylinkė 2620 711 rinkėjų arba 27.14 procentų
Klevų apylinkė 2608 676 rinkėjų arba 25.92 procentų
Lauko apylinkė 2464 709 rinkėjų arba 28.79 procentų
Kilimų apylinkė 1946 583 rinkėjų arba 29.96 procentų

 

Edita Rudelienė – kas ji?

Trakų rajono merė – tikra mūsų krašto patriotė. Edita gimė 1978 m. spalio 19 d. Trakuose, 1997 m. baigė dabartinę Trakų Vytauto Didžiojo gimnaziją. Vilniaus universitete įgijo socialinio darbo bakalauro ir magistro laipsnius. Dar studijų metais buvo įsidarbinusi socialine pedagoge mokykloje. Vėliau, visą savo laiką atidavė Trakų kraštui. 2003 m. pradėjo dirbti Trakų rajono savivaldybės administracijos jaunimo reikalų koordinatore. Darbinę veiklą tęsė Trakų krašto vietos veiklos grupėje – buvo vietos plėtros 2009 – 2014 m. strategijos koordinatore. Nuo 2011 m. Trakų rajono savivaldybės tarybos narė. Nuo 2014 m. rugpjūčio 5 d. iki šiol – Trakų rajono merė. Edita Rudelienė – pirmoji moteris tapusi mere Trakų rajone!

Trakų rajono merė ir UAB „Rumida“

Trakų rajono merė, teikdama savo privačių interesų deklaracijas Vyriausiajai rinkimų komisijai (VRK) nurodė, kad jos sutuoktinis Henrikas Rudelis yra UAB „Rumida“ akcininkas ir ši bendrovė dalyvauja Trakų rajono savivaldybės administracijos ir kitų biudžetinių įstaigų skelbiamuose viešųjų pirkimų konkursuose. UAB „Rumida“ 2014 m. uždirbo 76.656 eurų grynojo pelno, o 2015 m. jis didėjo iki 109.417 eurų grynojo pelno. Atitinkamai 2017 m. bendrovė pradėjo dalyvauti viešųjų pirkimų konkursuose Trakų rajone ir juos laimėti (žr. lentelę Nr. 2). Merė patikino laikraštį „Galvė“, kad ši bendrovė taip pat ir 2017 m. dirbo pelningai, bet konkretaus grynojo pelno nenurodė, o 2018 m. finansinių rezultatų dar nėra. Pažymėtina ir tai, kad iš VRK duomenų matyti, kad Editos Rudelienės sutuoktinio mama darbuojasi Trakų rajono savivaldybės administracijos Ekonominės analizės, finansų ir biudžeto skyriaus vedėjos pareigose.

Lentelė Nr. 2. Centrinės viešųjų pirkimų platformos duomenys.

Sutarties objektas Perkančioji organizacija Tiekėjas Vertė Sudarymo data
Kardiologinio kabineto remonto darbai VšĮ Trakų ligoninė UAB Rumida 12.014,40 eurų 2017-10-30
Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos tualeto ir koridoriuko, tvoros ir trinkelių remonto darbai Trakų r. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla UAB Rumida 15.006,42 eurų 2017-08-31
Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinės mokyklos patalpų remonto darbai Trakų r. Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla UAB Rumida 43.664,06 eurų 2017-05-31

 

Verslo partneris – aršus priešininkas

Laikraščio „Galvė“ turimais duomenimis, Edita Rudelienė kartu su savo buvusiu bendražygiu Jonu Kietavičiumi, su kuriuo draugystės santykiai pašliję, yra įsigijusi apie 1 hektaro žemės ūkio paskirties sklypą Kiemeliškių kaime. Nors Kietavičius aiškino „Galvės“ laikraščiui, kad žemės sklypas įsigytas be konkretaus tikslo, merė patvirtino, kad šis pirkinys buvo susijęs su gyvenamųjų namų statybomis, tik šiuo metu projektas yra sustabdytas. Jonas Kietavičius neprisiminė žemės sklypo įsigijimo kainos, o Edita Rudelienė į klausimą apie sandorio vertę neatsakė. Keista, bet juk visi turime daugiau ar mažiau paslapčių…

Nuveikti darbai ir ateities projektai

Edita Rudelienė sau ir savo komandai prisiėmė nuopelnus už: 8,7 mln. eurų investicijas į švietimo įstaigų renovaciją, 7,2 mln. eurų investicijas į kelių būklės gerinimą, daugiabučių namų renovaciją ir rekordinį – daugiau nei 42 mln. eurų –  šių metų biudžetą. Merė patikino, kad per naująją kadenciją dėmesio centre bus didžiuliai, rajone jau pradėti infrastruktūriniai projektai, kurių teigiamą pokytį pajus daugiausiai mūsų krašto žmonių: Lentvario pervažos statybos, Trakų autobusų stoties ir Trakų kultūros rūmų rekonstrukcijos projektai. „Tęsime daugiabučių namų renovacijos, dviračių takų tiesimo, kelių būklės gerinimo projektus“, – kalbėjo rajono vadovė. Tik laikas parodys, ar ateities projektai taps realybe, ar ne!

Rinkimų sėkmė priklauso ir nuo administracinių resursų

Netrukus po rinkimų rezultatų paskelbimo mintimis su laikraščiu „Galvė“ pasidalino Kęstutis Vilkauskas, kuris visai neliūdėjo, buvo patenkintas rinkimų pabaiga ir net davė slaptą užuominą: „Ir su maža komanda galima pasiekti gerų rezultatų“. Iš tiesų, Editos Rudelienės į priekį vedamas Lietuvos liberalų sąjūdis (liberalai) savo sąrašuose turėjo maksimalų 50 kandidatų į Trakų rajono savivaldybės tarybą sąrašą, iš kurio net 40 asmenų dirba ar neseniai dirbo Trakų rajono savivaldybėje ar jai pavaldžiose įmonėse ir įstaigose (žr. lentelę Nr. 3). Komanda, turėdama aiškų siekį neprarasti turimas pozicijas viešajame sektoriuje, parodė darnų darbą ir daugelio nuostabai iškovojo net 8 mandatus Trakų rajono savivaldybės taryboje.

Lentelė Nr. 3 Liberalų kandidatai į rinkimus, kurie eina arba neseniai ėjo pareigas Trakų rajono savivaldybėje ar jai pavaldžiose įmonėse ir įstaigose.

1. Edita Rudelienė Trakų rajono merė
2. Darius Kvedaravičius Trakų r. savivaldybės administracijos direktorius
3. Jelena Jočionienė UAB „Trakų šilumos tinklai“
4. Inesa Židonytė Trakų socialinės globos ir socialinių paslaugų centras
5. Vytas Rukšėnas Lentvario seniūnas
6. Jurgita Čirienė Trakų suaugusiųjų mokymo centras
7. Marius Šokaitis Trakų rajono kūno kultūros ir sporto centras
8. Virginija Bunevičienė Trakų lopšelis – darželis
9. Eitvydas Juškauskas Trakų seniūnija
10. Žydrūnas Lenkauskas Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija
11. Irena Bagdanavičienė Onuškio Donato Mikalausko gimnazija
12. Andrius Šatevičius Trakų r. pedagoginė psichologinė tarnyba
13. Kęstutis Kasparavičius UAB „Trakų šilumos tinklai“
14. Anželika Vunš Trakų r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyrius
15. Rita Astrauskienė Senųjų Trakų Kęstučio pagrindinė mokykla
16. Jolanta Martyncevienė Trakų Vytauto Didžiojo gimnazija
17. Aurelijus Šmigelskas UAB „Trakų šilumos tinklai“
18. Daiva Grybauskienė Trakų suaugusiųjų mokymo centras
19. Sandra Stasiūnaitė – Luskevičienė Trakų pradinė mokykla
20. Vygandas Kieras Trakų r. savivaldybės administracijos Jaunimo reikalų specialistas
21. Rasa Bliujūtė Trakų r. savivaldybės administracijos Švietimo skyrius
22. Jelena Ignatovič Rūdiškių gimnazija
23. Audronė Varankevičienė Aukštadvario gimnazija
24. Julius Paniukaitis Trakų r. savivaldybės administracijos Žemės ūkio skyrius
25. Vaidas Kurganas Trakų r. savivaldybės pedagoginė psichologinė tarnyba
26. Edita Stražnickienė Trakų r. Lentvario pradinė mokykla
27. Laura Žilionytė Trakų r. Aukštadvario mokykla – darželis
28. Zofija Abeciūnienė VšĮ Trakų kultūros rūmai
29. Žibutė Orlovskienė Trakų PSPC
30. Svetlana Šatevičienė Senųjų Trakų lopšelis – darželis
31. Aušra Koršunova VšĮ Trakų ligoninės Personalo skyrius
32. Dainius Kuchanauskas Trakų r. Paluknio Medeinos gimnazija
33. Sergejus Stefanovičius UAB „Trakų šilumos tinklai“
34. Algis Tubinis UAB „Trakų vandenys“
35. Virginija Narkevičienė Trakų socialinės globos ir socialinių paslaugų centras
36. Regina Juzefovič Trakų socialinės globos ir socialinių paslaugų centras
37. Vitalija Jeliniauskienė Onuškio Donato Mikalausko gimnazija
38. Alina Svirnelienė Trakų. r. Lentvario lopšelis – darželis
39. Renata Vladimirenko Trakų. r. Lentvario lopšelis – darželis Šilas
40. Zita Aniulienė Onuškio seniūnė

 

Henrikas Uždavinys