Vaikštant po Trakų miestelį, palei Trakų gatvės 25 numeriu pažymėtu daugiabučiu namu galima pastebėti naujai sutvarkytą kiemą. Pasirodo, kad įvažiavimas ir kiemas buvo sutvarkytas už Trakų rajono savivaldybės administracijos lėšas, o visa iniciatyva kainavo 5 703 eurus su PVM. Darbus atliko Trakų valdininkų pamėgtas rangovas UAB „Etra“.
„Galvė“ susidomėjo, nuo kada Trakų tarnautojai pradėjo tvarkyti daugiabučių namų kiemus ir įvažiavimus. Juk tokiu dėmesiu ir prabanga privačių namų savininkai tikrai negalėtų pasigirti, kai savivaldybė iš savo biudžeto nešykšti atseikėti pinigų kiemui sutvarkyti aplink daugiabutį namą, kuriame taip pat gyvena privatūs asmenys.
Trakų seniūnė Vilma Puišienė turi savo paaiškinimų. „Trakų gatvės 25 namo įvažiavimas sutvarkytas, nes šio namo gyventojai liko apskritai be jokio įvažiavimo, kai bendrai su kaimyniniu Trakų gatvės 23 namu naudotas įvažiavimas buvo panaikintas šio namo sklypą aptvėrus tvora“, - teigia ponia Puišienė.
Plačiau komentuoti tai, kaip įvažiavimas galėjo būti atimtas, valdininkė nepanoro. Bet kol kas stropiai Trakų prievaizdo funkcijas atliekanti seniūnė Vilma Puišienė turėtų susimąstyti, kodėl Trakų gatvės 23 privatus namas turi žemės sklypą, o 25 daugiabutis namas tokio sklypo neturi.
Ar nepritrūks seniūnei jėgų visada būti gerai – šiandien daugiabučio gyventojai užsigeidė naujo įvažiavimo, rytoj reikalaus, kad seniūnė skubėtų žolę šienauti aplink daugiabutį, o poryt, žiūrėk, Trakų daugiabučiai parodys įnorį ir ištaigingiems gėlynams, kurie matytųsi iš jų balkonų.
Dabar gi ponia V. Puišienė problemos nemato: „savivaldybės gyventojai, tame tarpe ir gyvenantys daugiabučiuose namuose, gali raštu teikti prašymus savivaldybei su pasiūlymais ar pageidavimais tvarkyti viešąsias erdves. Seniūnijoje sulaukiame įvairių pasiūlymų, į juos atsižvelgiame ir stengiamės įgyvendinti“.
Belieka palinkėti daugiabučių namų gyventojams būti labiau išradingiems – ko čia smulkintis, jeigu Antanas iš penkto daugiabučio aukšto gali parašyti prašymą Trakų seniūnei ir pareikalauti, kad po jo daugiabučio langais išdygtų nedidelis baseinas. Puikus „viešos erdvės“ sutvarkymo pavyzdys.
Kol suformuotuose žemės sklypuose gyventojai tvarkosi pagal išgales prie savo asmeninių namų, daugiabučių namų gyventojai tokių suformuotų žemės sklypų prie savo daugiabučių neturi.
O kam? Privatus žemės sklypas yra ne tik prabanga, bet ir atsakomybė – pačiam reikia piktžoles ravėti, už savo pinigus pievelę šienauti, rūpintis želdynais. O Trakų daugiabučiai turi „gerąją fėją“, kuri vis dar turi energijos tvarkytis pagal išgales ir piktiems daugiabučių gyventojams teisintis, kad seniūnija nespėja žolę šienauti, nes lietus gausiai lyja.
Ar užteks liberalių pažiūrų Trakų seniūnei jėgų ir išminties priimti visiškai nepopuliarų sprendimą, kad aplink Trakų daugiabučius būtų suformuoti daugiabučių namų savininkams priklausantys kiemai, kuriais jie patys ir besirūpintų.
Tos pačios Trakų gatvės 55 numeriu pažymėtas daugiabutis kažkodėl turi suformuotą žemės sklypą, kuriuo visi vieno namo gyventojai rūpinasi patys ir vargu ar Trakų seniūnė tenkintų jų prašymus už savivaldybės biudžeto pinigus šiek tiek patvarkyti jų kiemą.
Trakų seniūnė Vilma Puišienė pati gyvena privačiame name, kuris turi suformuotą žemės sklypą, už kurį jį kasmet moka žemės mokestį.
Mokestį, kuris labai greitai išgaruoja „viešųjų erdvių“ tvarkymui aplink Trakų daugiabučių namus. Verta susimąstyti. Arba nustoti vaidinti liberalą, kuris pasisako už asmeninės iniciatyvos laisvę ir privačios nuosavybės teisę.
„Galvės“ įžvalgos



Trakai tvarkomi kiemai. O vat Lentvari ežero g 10 namas jau kiek metu nesulaukia automobiliu aikštelės. Vis pinigu nėra savivaldybėj.