Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Trakų traukinukas džiugino ir kitus miestus

Vasaros metu Trakų apžvalginis traukinukas, kursuojantis tarp Trakų geležinkelio stoties ir Užutrakio, praėjusį savaitgalį, birželio 14 – 16 dienomis važinėjo Alytaus miesto gatvėmis.

Šis neįprastas traukinukas tapo pagrindine transporto priemone alytiškiams, norintiems įdomiai nuvykti į Alytaus Dainų slėnį, kur vyko miesto šventė. Alytaus teatro savanoriai visus pasitiko su šypsenomis veiduose ir  kvietė smagiai pasivažinėti. Alytiškiai labai džiaugėsi galimybe pasivažinėti traukinuku. ,,Smagu, vėsu, patogu“ – kartojo daugelis.  Vaikai net krykštavo iš laimės. Kaip sakė tvarką traukinuke kontroliuojantys  ir bilietus pardavinėjantys teatro savanoriai: „Nenustebino toks didelis alytiškių susidomėjimas. Juk kaitri diena ir visi nori atsigaivinti, o ir linksmiau riedėti traukinuku švęsti gimtadienio“. Šią savaitę Trakų apžvalginis traukinukas sugrįžo į „savo“ miestą ir toliau vežios keleivius įprastais maršrutais. Skaitytojų patogumui, pateikiame šios alternatyvios transporto priemonės sustojimo vietas ir laiką.

Apie traukinuką

Anot VšĮ „Trakų traukinukas“ direktoriaus Audriaus Kolkos, šis traukinukas buvo pagamintas 2004 m. Prancūzijoje. Į Trakus atkeliavo iš Pajūrio, kur Smiltynėje vežiojo poilsiautojus. Po Trakus traukinukas važinėja jau trečius metus. Per vasaros sezoną traukinukas perveža 2000 – 3000 keleivių. Didžiausias greitis, kurį traukinukas gali išvystyti yra 40 km/h. Žiemos sezonu traukinukas virsta Kalėdų senelio transportu. Kuomet Trakai tampa „Kalėdų senelių sostine“, traukinukas vaikus ir jų tėvelius veža pas Kalėdų senelį ir į kitas kalėdines pramogas.

„Galvės“ inf.