- Galvė - https://www.galve.lt -

Trakų traukinukas džiugino ir kitus miestus

[1]

Vasaros metu Trakų apžvalginis traukinukas, kursuojantis tarp Trakų geležinkelio stoties ir Užutrakio, praėjusį savaitgalį, birželio 14 – 16 dienomis važinėjo Alytaus miesto gatvėmis.

Šis neįprastas traukinukas tapo pagrindine transporto priemone alytiškiams, norintiems įdomiai nuvykti į Alytaus Dainų slėnį, kur vyko miesto šventė. Alytaus teatro savanoriai visus pasitiko su šypsenomis veiduose ir  kvietė smagiai pasivažinėti. Alytiškiai labai džiaugėsi galimybe pasivažinėti traukinuku. ,,Smagu, vėsu, patogu“ – kartojo daugelis.  Vaikai net krykštavo iš laimės. Kaip sakė tvarką traukinuke kontroliuojantys  ir bilietus pardavinėjantys teatro savanoriai: „Nenustebino toks didelis alytiškių susidomėjimas. Juk kaitri diena ir visi nori atsigaivinti, o ir linksmiau riedėti traukinuku švęsti gimtadienio“. Šią savaitę Trakų apžvalginis traukinukas sugrįžo į „savo“ miestą ir toliau vežios keleivius įprastais maršrutais. Skaitytojų patogumui, pateikiame šios alternatyvios transporto priemonės sustojimo vietas ir laiką.

[2]

Apie traukinuką

Anot VšĮ „Trakų traukinukas“ direktoriaus Audriaus Kolkos, šis traukinukas buvo pagamintas 2004 m. Prancūzijoje. Į Trakus atkeliavo iš Pajūrio, kur Smiltynėje vežiojo poilsiautojus. Po Trakus traukinukas važinėja jau trečius metus. Per vasaros sezoną traukinukas perveža 2000 – 3000 keleivių. Didžiausias greitis, kurį traukinukas gali išvystyti yra 40 km/h. Žiemos sezonu traukinukas virsta Kalėdų senelio transportu. Kuomet Trakai tampa „Kalėdų senelių sostine“, traukinukas vaikus ir jų tėvelius veža pas Kalėdų senelį ir į kitas kalėdines pramogas.

„Galvės“ inf.