Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Trakų valdžią perėmusiam Kalėdai nė motais nevalytos gatvės

Kalėdų senelių sostinės gyventojai išdrįso pasipiktinti mieste tvyrančia netvarka. Pasirodo, ne visi trakiečiai „įsikirto“ į stebuklingą pasakų gyvenimą ir pamiršo, kad Trakų merė oficialiai valdžią perdavė lietuviškajam Kalėdai. O kur tai matyta, kad Kalėdų seniams sniegas būtų problema. Anaiptol. Neprabrendami šaligatviai ir slystančios ar buksuojančios mašinos – perdėm žemiški rūpesčiai stebuklų pasaulyje gyvenantiems Trakų valdytojams.
Pirmadienį, tik prasidėjus darbo dienai, į „Galvės“ redakciją ėmė plūsti žmonių nusiskundimai. Vairuotojai skundėsi, kad pagrindinės Trakų gatvės po naktinio snygio visai nevalytos. „Važiuodama į darbą automobiliu čiuožiau Trakuose nuo Kęstučio gatvėje esančio kalniuko kaip su rogėmis. Lentvaryje irgi gūduma, lyg vienkiemio keliuku važiuotum“, – įspūdžiais po kelionės į darbą dalijosi „Galvės“ skaitytoja Aliona.
Pėstute skubėjusieji į traukinį keiksnojo vos galintys prabristi per sniegą. Ir labiausiai pasisekė tiems, kurie ėjo vėliau, jau pramintais takeliais.
Vaikus į mokyklas vežantys tėveliai buksavo prie ugdymo įstaigų Birutės gatvėje.
Tuo metu toliau nuo miesto gyvenantys žmonės atprato laukti, kol kas teiksis pabarstyti apledėjusius kelius. Nesulaukę barstytuvų, patys su kibirais smėlio ir kastuvėliais barstė kelią.
Už Trakų ir Lentvario miestų teritorijų ir aplinkos tvarkymą atsakinga UAB „Trakų paslaugos“. Bendrovės vadovas Mantas Orintas yra kitokios nuomonės nei Trakų ir miesto gyventojai. „Įvertinus snygio intensyvumą ir trukmę, gatvių priežiūrą vertinčiau pakankamai teigiamai. Pirmadienį pilnu pajėgumu buvo dirbama visą dieną nuo 4 val. ryto, tačiau dar visą antradienį ir trečiadieno ryte vis dar buvo atliekamas gatvių važiuojamųjų dalių, šaligatvių ir pėsčiųjų takų valymas“, – aiškinasi už gatvių ir šaligatvių priežiūrą atsakingos bendrovės vadovas.
Daugiau apie tai, kokia yra gatvių ir šaligatvių valymo tvarka, skaitykite kitame „Galvės“ laikraščio numeryje.

„Galvės“ redakcijos inf.