Prenumeruokite laikraštį „Galvė“ antram šių metų pusmečiui. Kaina 25 eurai.  

Švenčių maratonas Trakuose

miesto gatvėse – šurmuliavo šventinis „Rotušės turgus“, veikė „Vaikų miestelis“, pusiasalio pilyje jau dvyliktą vasarą almėjo „Viduramžių šventė“, miesto svečių nuotaiką skaidrino prasidėjęs tarptautinis pučiamųjų orkestrų festivalis „Atataria vamzdžiai“, o Trakų savivaldybės posėdžių salėje  vyko išskirtinis Trakų savivaldybės tarybos posėdis.

Sujaudino ne vieną
Tarsi atverčiant naują savivaldos raidos puslapį, šventinis tarybos posėdis pirmą kartą buvo transliuojamas internetu, todėl posėdį stebėti galėjo jame dalyvavę pakviesti svečiai ir visi besidomintys  vietos savivaldos gyvenimu piliečiai. Iškilmingo tarybos posėdžio dienotvarkėje buvo numatyti vos keli klausimai, bet šventinis vietos politikų susitikimas iki širdies gelmių sujaudino ne vieną politiką ir Trakų savivaldos veiklai neabejingą pilietį.
Šventinio posėdžio metu visuomenei buvo pristatytas vietos televizijos „Aidas“ vadovo Česlovo Rulevičiaus parengtas dokumentinis filmas – 20-ties metų savivaldos veiklos apžvalga. Apie 40 minučių trukmės filme – kadencija po kadencijos, Trakų savivaldos žingsniai pirmyn. Ekrane  – svarbiausių kadencijų posėdžių ištraukos, už kadro – filmo autoriaus glausti komentarai. Stebint pristatomą medžiagą, tikriausiai ne vieną sujaudino, pamatytos, kažkada vykusių įvykių akimirkos, nunešusios prisiminimų bangomis 20, 10 ar kelis metus atgal į praeitį. Kaip ir priklauso, ateities kartoms išliks šventinis savivaldos dviejų dešimtmečių raidos pristatymas, nesigilinant ir neakcentuojant neigiamo atspalvio politinių peripetijų.  
Po filmo peržiūros, Trakų savivaldybės meras Vincas Kapočius suteikė žodį pirmiesiems rajono vadovams – buvusiam Trakų rajono tarybos pirmininkui Šarūnui Jonui Linkui ir 1995 metais išrinktam Trakų rajono meru Kęstučiui Vaitukaičiui. Abu buvę rajono vadovai nuoširdžiai dėkojo buvusiems bendražygiams, o už nuostabią šventę ir tikrai jaudinantį siurprizą – neakivaizdžią kelionę laiku į atkurtos Trakų rajono savivaldos pradžią – dabartiniams savivaldybės vadovams.
Jubiliejaus proga politikus, savivaldybės administracijos darbuotojus pasveikino, palinkėjo sėkmės ir Dievo palaimos nuoširdžiai tarnaujant krašto žmonių gerovei,  Trakų bažnyčios dekanas V.Girdziušas.

Gražina Noreikienė

Daugiau skaitykite laikraštyje{jcomments on}