Silvija — be galo miela, šilta, kūrybinga asmenybė. Ji įsitikinusi, kad ne tik žmonėms, bet ir augalams patinka kai su jais kalbamės, švelniai liečiame. Ne tik prisilietimas gali gydyti, bet ir mintis, kuri, lydima išminties ir žinojimo, gali daryti stebuklus.
Šiuo metu Lentvaryje gyvenanti Silvija gimė Telšių rajone, baigė Vilniaus Universitete lituanistikos studijas, vėliau Šiaulių Pedagoginiame universitete studijavo dailės terapiją. Silvija dar būdama ketverių, išmoko skaityti ir pamėgo knygas. Todėl dažnai užsuka ir į mūsų biblioteką. Be to, ji puikiai piešia ir kuria eiles.
Renginio metu bibliotekos viešnia daug pasakojo apie savo gyvenimo atradimus ir žolininkės hobį. Noras padėti žmonėms, tarsi užkoduotas jos genuose. Silvijos senelė buvo kaimo užkalbėtoja. Mama ir dabar intuityviai darosi sau užpilus, sirupus ir arbatėles.
Paskaitą – pokalbį ,,Sveikatos palaikymas augalais“ ji pradėjo pasakodama ne kaip gydyti ligas, bet kaip reikia stiprinti organizmą. Silvija pabrėžė, kad labai svarbu visada pozityviai galvoti apie save ir kitus, įsiklausyti į savo kūną, ko mums norisi, pagauti šmėstelėjusią mintį ir mylėti save. Reikia labai tikėti ir žolelės tikrai padės. Nereikia žavėtis atvežtinėmis. Mūsų, lietuviškos taipogi yra labai geros ir naudingos. Jų žolininkė žino apie šimtą rūšių. Rinkdama jas, ji laikosi tik kelių taisyklių. Pagrindė renka iki Joninių ir nukritus rasai. O tris pirmas jaunaties dienas ir po labai smarkaus lietaus - jokių augalėlių nerenka. Dar ji sako, kad kiekvienam iš mūsų gali tikti skirtingi augalai, nes turi sutapti žmogaus ir augalo elektromagnetiniai laukai.
Žolininkė patarė, kaip iš žolyčių pasidaryti salotas, arbatėles, sirupą, užpilus ir papasakojo, kad didžioji dilgėlė, kaulažolė, kraujažolė, jonažolė, lipikas, ramunėlė, ąžuolo žievė ir kiti paprasti augalėliai turi daug gydomųjų savybių. Silvija praktikuoja ir atlieka gydomąjį kūno masažą. Renginio metu ji pademonstravo Reiki metodą - tai intuityvus masažas rankomis.
Susitikimo pabaigoje galima buvo susipažinti, išbandyti ir įsigyti natūralius pačios žolininkės gaminamus kremus veidui, rankoms, kūnui, gydomuosius tepalus, balzamus, žolelių arbatėles, rankų darbo muilą. Tai natūralios priemonės, kurias Silvija gamina pagal senovinius receptus iš augalų dalių ir natūralių riebalų.
Atsisveikindama Silvija visiems renginio dalyviams palinkėjo gyventi dabartimi ir jausti pilnatvę kiekvieną tekančią gyvenimo akimirką.
Rūta Minkevičienė, Trakų VB Lentvario filialo vyr. Bibliotekininkė{jcomments on}