Juk mokykla yra antrieji vaikų namai, kuriuose jie ne tik įgyja žinių, bet ir kaupia teigiamą bei neigiamą socialinę patirtį. Surasti bendrą kalbą, sustiprinti pozityvų požiūrį, rūpintis kitais, kurti ir palaikyti teigiamus santykius, valdyti situacijas ir atsakingai priimti sprendimus moko ilgametę patirtį turintis tarptautinis projektas LIONS QUEST, o jo programa „ Paauglystės kryžkelės“ – tai nuosekli ir visapusiška 10-14 metų mokinių ugdymo programa. Ji vienija mokytojus, tėvus ir bendruomenės narius, siekiančius padėti paaugliams plėtoti kompetencijas ir socialinius bei emocinius įgūdžius.
Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinė mokykla kartu su kitomis 38 Lietuvos mokyklomis įsiliejo į šios programos įgyvendinimą. Baigiantis mokslo metams buvo organizuoti mokymai, kuriuose dalyvauti turėjo galimybę beveik visi mokyklos pedagogai. Iš pradžių 8 žmonių grupė vyko į Vilniaus Petro Vileišio pagrindinę mokyklą, kurioje kartu su šios mokyklos bei Vilniaus rajono Eitminiškių vidurinės mokyklos pedagogais dalyvavo mokymuose, kuriuose susipažino su socialinio ir emocinio ugdymo teorija, programos tikslais bei uždaviniais.
Programos lektorė Daiva Šukytė sakė, kad ši programa yra būtina kiekvienos šiuolaikinės mokyklos darbo dalis, kadangi ji ugdo 5 esmines mokinių emocines ir socialines kompetencijas: savimonę, savitvardą, socialinį sąmoningumą, tarpusavio santykių įgūdžius, atsakomybę. Įgyvendinant šį projektą šiltėja vaikų tarpusavio santykiai, pagerėja mokyklos bendruomenės narių ryšiai, ugdomas pilietiškumas, socialinis ir emocinis intelektas.
Paskutinėmis birželio dienomis minėtų mokyklų pedagogai į mokymus rinkosi Lentvaryje. Patobulėję ir kupini teigiamų emocijų kursų dalyviai išsiskirstė vasaros atostogų, tikėdami, kad naujais mokslo metais dialogas su mokiniais bus paprastesnis.
R. Lučiūnienė, Lentvario Henriko Senkevičiaus vidurinės mokyklos lietuvių kalbos mokytoja metodininkė{jcomments on}