
Rugpjūčio viduryje lietuviai nuo seno šventė vasaros ir rudens sandūrą, kai svarbiausi lauko darbai jau buvo nudirbti. Rugpjūčio 15-ta - Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Rugpjūčio 16-ta –Pjūties pabaiga. Javai jau nupjauti ir suvežti. Moterys per Žolines rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai pjūties pabaigos šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji.
Paminėti ir prisiminti senąsias tradicijas, pavakaroti ir kartu pabūti , rugpjūčio 16-osios vakare Tiltų bendruomenės aikštėje susirinko Tiltų bei aplinkinių kaimų žmonės, atvykę svečiai. Renginio organizatorė ir vedančioji Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio renginių organizatorė Vaiva Neteckienė pakvietė visus pagal senąsias tradicijas pagerbti deivę Žemyną ir jos gėrybes - duoną, žolynus, javus. Tuomet visi pasivaišino namine duona, kurios atsilaužė iš vieno didelio kepalo. O suvalgytą duonukę tradiciškai užgėrė gurkšneliu alaus. Visiems susirinkusiems koncertavo Varėnos kultūros centro Valkininkų filialo moterų ansamblis „Santaka“ (vad. Aldona Japertienė), kuris pristatė programą „Mergelės dalia kap rūta žalia...“ ir Tiltų kaimo kapela ( vad. Nijolė Bižokienė). Muzikinių pertraukėlių metu renginio dalyviai bendravo, pasakojo apie jiems patinkančias gėlių spalvas, žolelių gydomąsias savybes, burtų galias, spėjo mįsles.
Kiekviena didžioji metų šventė susieta su įvairiomis tradicijomis ir papročiais. Žolinė ta šventė, kurioje nuo seno žmogus lenkiasi žemei ir duonai, kurioje šventina žolynus ir norėdami apsisaugoti nuo negandų gausiai jais puošia savo namus.
Trakų kultūros rūmų Tiltų padalinio kultūros renginių organizatorė Vaiva Neteckienė